zamknij
projekty domów
adaptacja i zmiany
przyjazny kredyt
plac budowy

KONTO Z500

Załóż konto Z500. Uzyskasz wiele przydatnych narzędzi:
 • dodaj do ulubionych
 • porównaj ulubione projekty
 • zobacz jak budują
 • zapytaj jak idzie budowa
 • zobacz kto buduje w okolicy
 • pobierz rysunki szczegółowe do projektu
ZAŁÓŻ KONTO
Masz już konto?
Polecany

Kompaktowy dom parterowy z trzema sypialniami przykryty dachem kopertowym.

Zamów adaptację projektu

Kredyt na budowę - wypełnij wniosek

murowany
dostępność projektu: 3 dni robocze
2 370 

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

|
lub
|
podpisz się
^
 
Do Klaudia S. : Dzień dobry, oczywiście jest taka możliwość. Zmianę można wprowadzić na etapie adaptacji projektu i wprowadza ją Architekt Adaptujący. Oczywiście wymagałoby to pewnych dodatkowych zmian w projekcie podstawowym (np. konstrukcja oraz likwidacja okna/okien w zależności od usytuowania garażu) .
Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za zainteresowanie projektem.

Witam wszystkich budujących lub zmierzających budowę domu według tego projektu za kilka dni rozpoczynam budowę a zarazem będę prowadził vlog na youtube pod nazwą marcinbudujez273a . lub wpisując dom z273a będzie można mnie wyszukać .Postaram się przybliżyć koszta budowy , zapotrzebowania na materiały itp.
    
Paweł
Witam serdecznie. Czy ktoś już zakończył budowę lub już ma stan deweloperski? Zastanawiam się jakie realne ale realne są koszty budowy tego domu. Na tą chwilę dwie firmy budowlane wyliczyły mi o 60-70 000zł więcej. Taka różnica potrafi zabić inwestora :) Jeżeli ktoś buduje w łódzkim i będzie tak uprzejmy abym mógł podjechać to bedę zobowiązany. Z poważaniem. Paweł --> prosze piszcie na marketing@izc.pl
    
Do Artur A. : Witam, kosztorys szacunkowy ma za zadanie przybliżyć Inwestorowi koszt budowy. Koszty budowy są przygotowane na podstawie rysunku szczegółowego, który znajduje się na stronie projektu, biorąc pod uwagę tylko wskaźniki. Kosztorys przygotowany przez firmy wykonawcze zawiera dodatkowe marże/narzuty. Jak również są doliczane dodatkowe prace jak np. tynkowanie powierzchni całkowitej tzn. firma wykonawcza od powierzchni ścian nie odejmuje otworów okiennych i drzwiowych i w tym przypadku wychodzi więcej powierzchni do tynku. Drugi system liczenia firm wykonawczych to jest ich stawka np. 3500 zł za m2.
Cena kosztorysowa również będzie się różniła jeśli będą wprowadzone zmiany do projektu które mogą podrożyć budowę domu.

 
Czy można przeprojektować strop tak aby część nad salonem i kuchnią była otwarta, małe schodki na strop ponad pozostałymi pomieszczeniami. Strop nad pozostałymi pomieszczeniami tworzyłby antresolę. Strop musiałby być pewnie lany ??? Ścianka kolankowa podwyższona. Kąt nachylenia dachu 30st. Konstrukcja dachu tradycyjna. Antresola oświetlona byłaby od dołu przez salon a w dachu trzeba dodać ze dwa okienka. Ocieplenie dachu między krokwiami. Czy zrobienie takich zmian to na etapie adaptacji ? Jak duży jest koszt takiego przeprojektowania ?
     
Do Michał : Witam. Tak powinienem dać rade do 100k się wyrobić może 105 mam wycenę na wiązary z montażem za 20k i dachówka z rynnami i montażem tez 20k .Jeśli chodzi o pozostałe instalacje tynki,posadzki i sufity to myślę ze 70 ,80k powinno wystarczyć bo jeszcze rekuperację chcę montować a samo to to jest około 15k . Przy wykończeniówce będę większość robił sam także koszt robocizny odejdzie .
    
Piotr
Z273 jest jak zasada, którą staram się stosować w życiu - NIE KOMPLIKOWAĆ RZECZY PROSTYCH !
W moim przekonaniu właśnie taki powinien być dom.
Po 1. prosty / czyli tani w budowie i eksploatacji.
Po 2. prosty / czyli o uniwersalnym - klasycznym wyglądzie.
I po 3. prosty / czyli o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń.
Jeśli do tego dodam, że powstanie on na działce o powierzchni 834 m2 to nie może być innego wyboru bo Z273 jest konstrukcją genialną w swojej prostocie.
Polecam wszystkim - nie komplikujcie sobie życia !!! - wybierajcie proste, tanie i sprawdzone rozwiązania !!!

Monika i Piotr Łódź
Po setkach przejrzanych projektów i kilku mocnych faworytach których już byliśmy pewni na 99% (Na stronie Z500 oczywiście) trafiliśmy nagle na Z273 i okazało się że jest to projekt doskonały dla nas, wybraliśmy go razem z żoną ze względu na funkcjonalność, nie wielkie gabaryty, niskie koszty budowy, niskie koszty utrzymania (mam nadzieję;)) a po za tym jest po prostu śliczny, bo zawsze marzył nam się mały biały domek. Projekt już kupiony (dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość Pani Justynie.K ze studia Z500:)

załaduj więcej