Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Marek L.

  • Dodaj do znajomych

Witam,
miałem już upatrzoną inną zetke,lecz ten projekt też bardzo ciekawy.Planuje na wiosne zacząć budować na śląsku i mam parę pytań zarówno do studia jak i już budujących.
1.Czy była by możliwość zobaczenia tego domku na żywo na śląsku?
2.Czy można zlikwidować te słupy(podpory) by przestrzeń była bardziej funkcjonalna?Domek planuje budować na Termalice grubość sciany zewnętrzne j36,5 ,tak by tylko zewnętrzne były scianami nośnymi.Jest to do wykonania?
3.Czy była by możliwość przeprojektowania budynku do wymiarów zewnetrznych 7560/8760?

Na razie chyba tyle,z biegiem czasu pojawi się pewnie więcej pytań,lecz czas ucieka a projekt chcę zakupić jeszcze w tym roku.


Ania F.

  • Dodaj do znajomych

Witam!
Jakie są koszty budowy tego domku?
Systemem gospodarczym, woj śląskie ?

Kasia .

buduje Z71
My buduje taki domek, ale w systemie szkieletowym w okolicach Zielonej Góry woj. lubuskie. Jak ktoś chciałby zobaczyć to nie ma problemu. Dokonaliśmy jednak kilka zmian w rozmieszczeniu pomieszczeń. zmniejszyliśmy pokój na dole tak aby klatka schodowa nie wchodziła do pokoju, zmniejszyliśmy łazienkę na dole tak aby w przedpokoju było miejsce na szafę, zrezygnowaliśmy z murowanego komina (nie będzie kominka) na rzecz wyrzutu spalin na zewnątrz budynku. Dzięki temu powiększyła nam się łazienka na górze i w pokoju sąsiadującym z nią jest teraz miejsce na porządną szafę pod zabudowę. Na górze ogólnie zrobiliśmy z trzech tylko dwa pokoje i łazienkę.
Okna na górze są duże (jak balkonowe) więc zdecydowaliśmy się na całkowicie otwierane - w razie gdybyśmy z czasem postanowili dobudować sobie balkon na górze.
 
Jarosław Grabowski

  • Dodaj do znajomych

Do Kasia . : Witam serdecznie. Chętnie obejrzałbym Państwa dom z opisanymi zmianami.
Proszę o ewentualny kontakt na e-maila: [email protected] lub pod Nr tel. 509 812 221 Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego budowania - Jarosław Grabowski
 
Kasia .

buduje Z71
Do Kasienka : Wykonawcy absolutnie nie polecę, gdyż to jedno wielkie nieporozumienie. Budowy nie skończyli w terminie i teraz czekamy aż sąd wyznaczy biegłego. Po jego wizycie wznowimy prace systemem gospodarczym a z wykonawcą spotkamy się w sądzie. Podaj e-mail to prześle zdjecia
 
Kasia .

buduje Z71
Do Inka : Dom miał nas kosztować trochę ponad 140tys. Jednak okazało się, że wykonawca z którym mieliśmy podpisaną umowę nie był w stanie wywiązać się z umowy. Rozwiązaliśmy z nim umowę i prace dokonczymy systemem gospodarczym. Pewnie wyjdzie nas trochę więcej niż pierwotnie planowaliśmy, bo musimy wykonać kilka poprawek po wykonawcy i to właśnie zwiększy nasz koszt.

Paulina M.

  • Dodaj do znajomych

Do Kasia . : Witam Pani Kasiu, czy propozycja odwiedzenia i zobaczenia Państwa domu jest nadal aktualna?

Pozdrawiam

Kasia
Witam,
Czy ktoś może mieszka już w tym domku w okolicach Katowic ??
Lub w ogóle na śląsku ??
Byłabym mocno zobowiązana mogąc domek zobaczyć na żywo w realu.
Chciałabym zacząć budowę na wiosnę i interesuje mnie wielkość pokoików na poddaszu.
Będę wdzięczna za pomoc.
[email protected]
 
Pawelek
witam, ja również buduję ten dom.Obecny stan to stan surowy zamknięty(w tym okna,blachodachówka). Proszę nie wierzyć w to że ktoś wybuduje ten dom do stanu deweloperskiego za 100 tys. U mnie do tego momentu są takie koszty a materiał kupiony był w bardzo atrakcyjnych cenach i naprawdę nie z najwyższej półki.Buduje mi mój brat który ma firmę budowlaną więc za robotę liczy też tylko po kosztach pracowników. 100 tys to realne koszty stanu surowego zamknietego łącznie z projektem pozwoleniami itp.

Aga
Do Pawelek : Moim zdaniem wszystko zależy też od rejonu, w jakim się buduje.
My z mężem budujemy w Łodzi. SSZ wykonują nam dwie osobne firmy. Mamy też dodatkowo kierownika budowy niezwiązanego z żadną firmą. Budujemy z ceramiki. Na dachu będziemy mieli dachówkę. Dodatkowo robimy odeskowanie i opapowanie. Materiały kupujemy różne, niektóre lepsze inne troszkę tańsze. Materiały i hurtownie polecają nam głównie wykonawcy, ponieważ są z rejonu, budują od wielu lat i mają kompletne rozeznanie, w której hurtowni jaki kupić materiał. Koszt, w jakim powinniśmy się zamknąć to mniej więcej 85 tys.
Prowadzę dziennik z budowy na stronie Z500, gdzie dokładnie opisuję koszty. Niestety pan nie podaje żadnych przykładów. Ile pan zapłacił za robocizną, ile np. za materiały na dach itp.
P.S. Rozumiem, że jeśli mówimy o stanie surowym zamkniętym, to pisząc okna ma pan na myśli tylko okna dachowe.

Pawelek
Do Aga : tak się składa że jestem właścicielem niedużej hurtowni budowlanej i towar miałem w bardzo atrakcyjnych cenach. Dach całość w tym krokwie robocizna,blachodachówka rukki finera i robocizna dla przykładu to 19 tys. Co prawda buduję dom powiekszony o ok.20m2 powierzchni użytkowej plus garaz ale ceny 1m2 powierzchni wyrownują się ze wzgledu na niska cenie materiału.Stan surowy zamknięty obejmuje wszystkie okna i drzwii zewnetrzne. Zastosowane okna Veka 6komorowe kolor jednostronny brąz razem z robocizna koszt 6300 brutto. Biorąc pod uwagę koszt całkowity, biorę pod uwagę wszystko, od pracy koparki,po projektanta,kierownika budowy,przylącze prądu, dosłownie wszystko.Moim zdaniem to są realne koszty robiąc wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną.

Aga
Do Pawelek : No widzi pan. I wszystko się wyjaśniło. Miesza pan ludziom w głowach, ponieważ najpierw pan pisze, że wybudowanie ssz poniżej 100 tys. jest niemożliwe, a dopiero teraz pan uszczegółowił, że dom jest większy o 20 mkw i ma jeszcze garaż. Podejrzewam, że gdybym budowała taki dom jak pan to też wydałabym te 100 tys., a tak zmieszczę się spokojnie w 85 tys.
Ja za dach z dachówką brassa, odeskowany i opapowany, z robocizną i wszystkimi materiałami płacę jakieś 22 tys., więc różnica jest minimalna. Z tego, co się orientowałam to okna veka są akurat bardzo kiepskie i jak widzę wcale nie są tanie. Ja za okna 6 komorowe 3 szybowe kolor dwustronny na bardzo dobrych profilach płacę niecałe 8 tys. brutto z robocizną.
W niektórych wypadkach wolę dołożyć ten tysiąc złotych, żeby mieć coś porządnego niż kupować najtańsze materiały i wyposażenie.

Pawelek
Do Aga : skoro woli Pani dołożyć tysiac żeby nie było radzę zwrócić uwagę na zabezpieczenie fundamentów , ze zdjęć wyglądała jakby została zastosowana warstwa odporna na zacinające opady i wodę spływające a nie napierającą z gruntu.Jeśli poziom wód jest dosyć wysoki radzę to sprawdzić bo mogą być później problemy.

Aga
Do Pawelek : Według naszej wiedzy, naszego kierownika budowy oraz wykonawcy, fundamenty zostały zabezpieczone w wystarczający sposób. Jeśli ma pan jakieś uwagi, koncepcje to prosiłabym o jakieś konkrety, bo proszę pamiętać, uczestnikom tego forum ogólniki niewiele dają, a szczegóły i konkrety - jak najbardziej tak.

Graska
Do Aga : Witam,

planujemy wybudować Z71 w okolicach Łodzi. Szukamy dobrej, ale nienajdroższej firmy. Czy możemy prosić o kontakt do Waszych wykonawców?

Pozdrawiam

Aga
Do Graska : Poproszę o adres mailowy wówczas podeślę nazwy firm, z którymi współpracujemy. Zapraszamy do obejrzenia naszego domku na żywo :)

Wlodek
Do Aga : mieszkam w plocku wiec jesli byłaby pani mila chetnie obejrzalbym pani domek.. poniewaz zaczynam budowe na wiosne .a widze ze pisze pani normalnie o kosztach budowy domku.... jednak zobaczenie na zywo jest bardzo wazne ..moj mail to [email protected] wystarczy 5 minut pani agnieszko...lub tel 505184090

Aga
Do Wlodek : Witam.
Wysłałam panu na maila namiary na mnie. Jeśli jest pan zainteresowany wizytą to proszę o kontakt.
   
Dariusz H.

  • Dodaj do znajomych

witam,mam pytanko...czy buduje ktoś ten dom w woj opolskim lub śląskim??ja zamierzam ruszyć z budową na wiosnę a mam kilka pytań
 
Wiola
Witam mam pytanie planujemy z mężem budowę tego domu jak państwo zaczęli budowę -kupili projekt a potem szukali firmy budującej jakie są koszty stanu deweloperskiego nie wiemy od czego zacząć może ktoś poleci jakąś firmę ze śląskiego

Aga
Do Wiola : Zamierzamy wybudować dom wg tego projektu w województwie łódzkim. Orientacyjne koszty stanu deweloperskiego to 90-120 tys. netto. Takie otrzymujemy średnie oferty z materiałem. Wszystko zależy jeszcze oczywiście od zmian, materiałów itd.
 
Aga
Do Sebastian : Kontaktowaliśmy się z kilkoma osobami, które budują bądź budowały taki domek i ceny, które nam podawali za stan deweloperski to około 110-130 tys. (roboty ziemne, stan zero, ściany, ścianki działowe, okna, drzwi zewnętrzne, filary/słupy, dach, docieplenie dachu, taras, tynki wewnętrzne i zewnętrzne, komin systemowy, wylewki, strop teriva, parapety, ogrzewanie podłogowe, instalacje, bez pieca - to tak z grubsza).
Dziś wiemy, że orientacyjne koszty, jakie poniesiemy na stan surowy zamknięty to jakieś 80 tys. Jest to oczywiście system gospodarczy. Dwie firmy budują nam stan surowy otwarty, a sami załatwiamy sobie okna i drzwi i materiał na dach. Jeśli chodzi o materiały to generalnie będziemy posiłkować się hurtowniami, które są w pobliżu budowy (jedna jest zaprzyjaźniona z wykonawcami, więc to znacznie ułatwia nam pracę, bo sami wykonawcy będą kontaktować się z hurtownią). Póki co, to szukamy jeszcze materiałów w marketach budowlanych i z pewnością część rzeczy w nich kupimy, bo i tak wyjdzie nam to taniej z wynajęciem busa niż zakup w hurtowni. Będziemy w nich kupować "lżejsze" materiały. Zdecydowalibyśmy się na zakup również pozostałych, ale niestety mamy za wąską drogę dojazdową do działki i nie zmieści nam się tir.

MateuszRokietnica
Do Aga : Witam, do Pani Agnieszki Ż. Czy wybrali już Państwo firmę która wybuduję dom z71? Zamierzamy z żoną wybrać właśnie ten projekt i zastanawiam sie jaki może być koszt stanu deweloperskiego. Zastanawiam sie też nad wykończeniem domu samemu systemem gospodarczym. Mój e-mail [email protected] Serdecznie pozdrawiam.

Aga
Do MateuszRokietnica : Witam.
Tak, wybraliśmy już wykonawcę. Jedna firma "robi" nam wszystko do dachu, kolejna - dach. Narazie tyle, bo więcej i tak w tym roku nie uda nam się skończyć. Proszę przeczytać mój poprzedni komentarz skierowany do Sebastiana - tyle wiem na ten temat.
 
Aga
Do Monika A. : Witam.
Oferty na budowę mieliśmy różne. Niektóre firmy proponowały nam nawet 350 tys. za postawienie takiego domu w stanie deweloperskim. Jednak my wybraliśmy system gospodarczy i dlatego koszty znacznie nam się obniżyły, choć i tak wiemy, że wybrane przez nas firmy nie są najtańsze. Wybraliśmy takich, a nie innych wykonawców, ponieważ są z naszego rejonu, łatwiej jest się spotkać, dogadać, zawsze można podjechać i coś ustalić. Jednak dostaliśmy sporo niższych ofert. Jedna firma zaoferowała nam 85 tys. za stan surowy otwarty wykonany kompleksowo, tzn. nie musielibyśmy we własnym zakresie załatwiać materiałów. My jednak mamy nadzieję, że uda nam się w tym roku jeszcze kupić sporo materiałów, żeby móc odliczyć vat.

Monika A.

buduje Z71
Do Aga : Witam, fakt ja zapomnialam, ze u mnie koszt podrozyla piwnica, ale mimo to, co Pani pisze, to strasznie niski koszt za stan developerski. Ja tez sama kupowalam materialy, a budowala firma, ale wydalam 150 tys za stan surowy zamkniety tj. z instalacjami i wylewka, ale bez tynkow wew i zewn, bez dachowki, bez tarasow i docieplenia, wiec jak Panstwu uda sie zrobic stan developerski za 130 tys to naprawde niesamowite. Bo sama dachowka z polozeniem to koszt ok 25 tys. Chociaz zalezy jakie materialy etc, bo na samych oknach mozna miec roznice 5 tys. Pozdrawiam i powodzenia.

Aga
Do Monika A. : Zgadzam się z panią. Staramy się stosować różne materiały, na tych, które są istotne nie zamierzamy oszczędzać, ale są takie, na których można zaoszczędzić kilka złotych. Na dach z dachówką bałtycką brassa, dobrą membraną brassa, 3 oknami fakro (dwa drewniane i jedno plastikowe, wszystkie z wywietrznikami), więźbą i robocizną wydamy jakieś 23 tys. Wydaje mi się, że pani dużo zapłaciła za robociznę i dlatego suma końcowa okazała się wysoka. My za robociznę (stan surowy otwarty z dachem) zapłacimy około 30-32 tys. Dodając do tego dach 15 tys., i nawet okna i drzwi z montażem (11 tys.) i tak do 150 tys. zostaje bardzo duża kwota.

Sebastian
Do Wiola : Najpierw niech się Pani zorientuje jaki jest plan zagospodarowania i czy może Pani taki dom wybudować. Potem zakup projektu w postaci 4 egzemplarzy i udanie się do urzędu po pozwolenie na budowę :)

Aga
Do Wiola : W naszym przypadku było tak, że najpierw kupiliśmy działkę. Potem szukaliśmy na nią projektu, a nie było łatwo, bo działka jest długa, ale wąska (16m), a my chcieliśmy dom postawić przodem do bramy wjazdowej i furtki. Szukaliśmy na różnych stronach, zamawiałam darmowe katalogi z projektami, jeździliśmy po biurach projektowych, jednak najbardziej do gustu przypadła nam "zetka". Zastanawialiśmy się nad domkiem parterowym, ale ja miałam swoje "wyznaczniki", którymi się kierowałam, a mianowicie, że dom musiał być mały, ale musiał pomieścić dwie łazienki i przynajmniej trzy sypialnie oraz kuchnia musiała być otwarta na salon. Znaleźliśmy Z71 i od razu nam się spodobał. Nie zastanawialiśmy się długo i kupiliśmy projekt. Potem już zaczęły się małe schody. Papiery i formalności trwały dość długo. Znaleźliśmy niedrogiego projektanta, który miał zająć się adaptacją, ale okazał się niezbyt dobry. Dziś wiem, że na adaptacji nie ma co oszczędzać. Projekt ma kilka istotnych szczegółów konstrukcyjnych, które trzeba przemyśleć na początku np. słup na parterze, schody "wchodzące" do pokoju, wąska przestrzeń na szafę w przedpokoju, brak miejsca na lodówkę w kuchni. Początkowo niczego nie chcieliśmy zmieniać, projektant nie omówił z nami tych szczegółów i z czasem okazało się, że musimy zrobić dodatkową adaptację. Zlikwidowaliśmy pokój na dole, żeby zrobić większą przestrzeń i wtedy się okazało, że na środku salonu mamy słup. Trzeba było go zlikwidować. Zlikwidowaliśmy jedno okno w kuchni, żeby zmieścić dwudrzwiową lodówkę. Zlikwidowaliśmy z jednej strony wszystkie okna ścienne, żeby móc przysunąć się do sąsiada na 3 m. Część z tych zmian robiliśmy przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, a część już po, bo wystarczy wpiąć odpowiednio opracowane dokumenty do dziennika budowy. Samo uzyskanie pozwolenia nie było trudne ani czasochłonne. Po złożeniu dokumentów do starostwa dostaliśmy po tygodniu prośbę o uzupełnienie dokumentów. Po uzupełnieniu czekaliśmy jeszcze 2-3 tyg. na odbiór pozwolenia. Potem znaleźliśmy kierownika budowy (chcieliśmy, żeby to była osoba postronna, nie związana z wykonawcą) i zgłosiliśmy rozpoczęcie budowy do nadzoru. Od tamtego czasu minęło już kilka miesięcy, ponieważ mieliśmy problemu z uzyskaniem kredytu, ale za niecałe 2 tyg. ruszamy :) Jeszcze tylko czekamy na podłączenie licznika i geodetę. Jeśli chodzi o wybór firmy to szukaliśmy w internecie, w gazetach, z polecenia etc. Wybraliśmy firmę, której właściciel mieszka 1 km od budowy i budował sporo w naszej okolicy. Przekonała nas jego oferta cenowa, ale i podejście do tematu. To była jedyna osoba, która w rozmowie z nami wydawała się mieć zdrowe podejście do tematu i klientów. Jakieś drobne dodatkowe rzeczy wykona nam w cenie, zaoferował się pomóc z materiałami, jeśli nie napotka na jakieś problemy na placu budowy to jeszcze możemy liczyć na mały rabat :) Będę prowadzić na stronie Z500 dziennik budowy, w którym będę na bieżąco dzielić się moimi spostrzeżeniami i fotkami. Zapraszam :)
     
Patryk K.

  • Dodaj do znajomych

Witam!
Interesuje mnie zakup projektu z 71. Czy istniałaby możliwość doprojektowania do tego domu garażu dwustanowiskowego z możliwość wygospodarowania kotłowni na paliwo stałe w garażu? Bardzo proszę o odpowiedzi i oszacowanie przypuszczalnego kosztu budowy.
 
Robert M.

  • Dodaj do znajomych

Witam.
Jestem zainteresowany zakupem u państwa 2 projektów, pierwszy to dom Z71eg w odbiciu lustrzanym, chciałem zapytać czy może projektank wykonać następujące zmiany w nim:
1. likwidacja wnęki w salonie oraz przeniesienie drzwi tarasowych w miejsce okna z tyłu budynku a w miescu dzwi tarasowych wstawienie okna ok 150x150
2. okno w kuchni 2 skrzydłowe
3. zmiana umiejscowienia komina wraz z zwiększeniem ilości przewodów tak by mozna było zamontować kominek w salonie
4. likwidacja drzwi do kotłowni zamiast nich okno 80x80, drzwi przeniesione na bok budynku w miejscu gdzie znajdował się komin prędzej
Drugi projekt który mnie interesuje to projekt garażu GZ17:
1. czy mozna zakupić projekt w odbiciu lustrzanym
2. czy można zlikwidować drzwi garażowe i zastąpić je zwykłymi oraz oknem

Czy wszystkie tego typu zmiany są do akceptacji ?
 
Robert M.

  • Dodaj do znajomych

DoObsługa klienta: dziękuje bardzo. Proszę jeśli można o pilną odpowiedz gdyż chciałbym zamówić projekty w tym tygodniu jesli zmiany będą możliwe

Pan Dulka Mavis
Ja jestem Pan Dulka Mavis.legalne i akredytowany pożyczki pożyczkodawcy. Świadczymy out
Dobra Pożyczka wszelkiego rodzaju, w sposób bardzo szybki i łatwy, Pożyczka osobiste, Home Loan,
Student Loan, pożyczki biznesowe, pożyczki Inwestor, Kredyt samochodowy, Konsolidacja zadłużenia z przystępną oprocentowaniu 3%
Wracaj do nas, jeśli zainteresowany na poniższe dane:
KONTAKT: Pan Dulka Mavis
E-m l i: [email protected]

Uwaga: Nasze minimum suma kredytu wynosi 2.000 ku górze, pożyczki
Aplikacja może być udzielona tego samego dnia i to jest w 100% darmowe (Risk).
Z poważaniem.
Pan Dulka Mavis

Agnieszka J.

buduje Z71
Witam
Rozpoczęłam budowę Z71 w wersji szkieletowej na podkarpaciu. Założę dziennik budowy, gdy będę miała więcej zdjęć. Zapraszam wszystkich zainteresowanych. Chętnie podzielę się doświadczeniami i przyjmę uwagi odnośnie budowy. Wprowadziłam kilka zmian do projektu: -zlikwidowałam wnękę w salonie, -poszerzyłam klatkę schodową, aby zmieściły się wygodne schody ze spocznikiem (pod nim planuję schowek), -zmieniłam bieg schodów, by wejście do łazienki nie było z sieni (zimą będzie przyjemniej), -zamiast 3 pokojów na górze będzie 2.

Małgorzata
o ile wzrośnie cena budowy domu z wentylacją mechaniczną (rekuperator, osprzęt),czy projekt przewiduje takie rozwiązania. Małgorzata

Obsługa klienta
Do Małgorzata : Projekt w wersji podstawowej posiada wentylacje grawitacyjną. Można zamówić u nas projekt wybierając alternatywne metody ogrzewania domu np rekuperacje.

Nick
DoObsługa klienta: przecież rekuperacja to nie jest sposób ogrzewania, tylko wentylacji. Rekuperator nie służy ogrzewaniu a zmniejszeniu utraty ciepła przez wentylację.
 
Przemek
Witam. Znalazłem ten sam projekt na innej stronie i zdziwiłem się, gdy zobaczyłem inne wymiary (8,88 x 7,08) tego samego projektu. Rozumiem, że ta modyfikacja jest po małej adaptacji ???

Jarosław Grabowski

  • Dodaj do znajomych

Dostałem zapytanie o koszt budowy Z 71 oraz jaki kosztów ogrzewania można się spodziewać przy założeniu że system grzewczy bedzie opieral sie głownie o rekuperację. Poniewaz buduję domy tylko szkieletowe to za 2-3 dni zrobię wycenę tego projektu wraz opisem wykonania.

Malwina
Czy ktoś z Państwa buduje w wielkoposce?? Proszę podać orientacyjny koszt budowy domu( jakie były użyte materiały)
 
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem