Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Henryk
witam,

fakt! rewelacyjny projekt, ale mam pytanie bede zmuszony do dobudowania garażu razem z użytkiem na poddaszu, i zależy mi na wejściu z budynku do garażu! z parteru! ale wersji 2.0 . jest jakaś możliwość?

a po drugie, czy garaż może mieś szerokość budynku czy musi być krótszy? //oczywiście garaż od strony przeciwnej do dużych szklanych okien ;-)// dzięki za pomoc!

Noriaki K.

  • Dodaj do znajomych

Witam, jestem zainteresowany kupnem projektu tyle ze z garazem , w zwiazku z tym prosze o info ile kosztowałoby doprojektowanie garażu w wersji jedno i dwu stanowiskowej oraz jaki byłby czas oczekiwania. Dziękuje i pozdrawiam

Mirosław Wawrzeń

Asd A.
Witam

Bardzo podoba mi się ten projekt, chciałbym jedynie podpiwniczyć cały dom. Jakie będą orientacyjne koszty podpiwniczenia? Z góry dziękuje za odp.

pozdrawiam

Bartek
Witam świetny projekt....

Szkoda tylko że spośród tylu osób realizujących nikt nie pokusił się o wstawienie zdjęć.

Moja prośba do posiadaczy i budowniczych owego cudeńka, wstawcie kilka zdjęć.

Pozdrawiam serdecznie

Bartek

Magda
Ten projekt bardzo nam się podoba, ale czy miałoby sens budowanie takiego domu ścianą z szybą od północy? Wejście na działkę jest od północy, a z pozostałych trzech stron jest otoczona domami.

Bartłomiej Pochopień
Witam, ja mam go już zrobionego w stanie surowym, przyznaje jest i będzie jeszcze ładnijszy niż animacja na projekcie.piętro rewelacja więcej przestrzeni niż na dole, a umiejsowienie witryną w kierunku południowo-zachodnim czyni go domem świetnie nasłonecznionym.Gorąco polecam same zalety!!!!

Monika H.
Witam, rozpoczęłam budowę tego domu w połowie września, obecnie mam stan surowy otwarty, pod dachem z papą. Do końca miesiąca przybędzie blachodachówka i okna. Troche zmieniłam projekt, bo zrezygnowałam z przeszklonej ściany kurtynowej i wstawiam dwa osobne duże
okna. U mnie koszt całkowity wszystkich okien wyniósł 10000;

Mariusz
Buduję pod Warszawą, a w zasadzie zbudowałem już (stan surowy) dom według projektu Z47. Ponad cztery miesiące budowy, poprzedzone kilkunastoma tygodniami uzgodnień z pracownią Z500, co do ostatecznego kształtu projektu, upoważnają mnie (przynajmniej tak mi się wydaje) do podzielenia się uwagami dotyczącymi tego projektu.
Przede wszystkim po zbudowaniu dom sprawia wrażenie większego niż 120 m kw. Wrażenie robi
bardzo wysokie poddasze (a w zasadzie piętro) o wys. sufitu prawie 3,5 m. Wystarczająco duży i mam nadzieję wygodny jest salon z aneksem kuchennym (w moim wariancie projektu zajmuje on prawie całą przestrzeń parteru; kotłownia schowana została pod schody, a łazienka ograniczona jedynie do umywalki i W.C.).
Kilka osób pytało o koszty przeszklenia. Ten etap ciągle przede mną. Firmy z którymi rozmawiałem podwały cenę od 16 tyś zł (sciana kurtynowa z 9 polami i jednym oknem uchylnym) do 22 tyś zł. (ściana z podziałem zgodnym mniej więcej z projektem prezentowanym na stronie pracowni z500) razem z usługą montażu (profile aluminiowe "ciepłe"). Mam nadzieję, że będzie można nieco ponegocjowac.
Budynek nie ma zbyt wielkich gabarytów, ale dla niedoświadczonych ekip jego budowa może stanowic pewne wyzwanie. Chodzi przede wszystkim o tzw. opuszczone wieńce parteru przewidziane w projekcie oraz dwa biegnące przez całą długośc budynku podciągi z kilkuset kilogramami drutów w środku. Ekipa, która budowała dom, robila to zgodnie z projektem (zrezygnowano m.in z typowych rozwiązań stosowanych przy układaniu stropu Teriva bezpośrednio na murze), przez co proces ten zajął nieco więcej czasu niż pierwotnie zakładałem, chociaż doświadczony majster po przejrzeniu projektu, jeszcze przed wbiciem przysłowiowej pierwszej łopaty, ostrzegał, że nie będzie aż tak ekspresowo. I miał rację a ja szczeście, że trafiłem akurat na budowlańców z prawdziwego zdarzenia. Koniec końców dom już stoi przykryty dachem.
Ale bez garażu. Działka dla której projektowany byk ten dom jest na tyle mała i wąska (16m), że wciśnięcie na niej jeszcze garażu poprzez "przyklejenie" go do którejś ze ścian było niemożliwe. Poza tym jestem przekonany, że takie przyklejanie czegokolwiek do domu zaburzy jego dobre obecnie proporcje. Będziemy musieli się zadowolic wiatą (lub zwykłym miejscem parkingowym) przy wjeździe na działkę.
Sam budynek stoi na końcu działki (4m od sąsiada). Elewacją frontową skierowaną na zachód jest ściana z przeszkleniem oddalona od wejścia ok. 17 metrów. Dzięki temu wchodząc na posesję z wystarczającej odległości widac najbardziej efektowaną częśc budynku. Wejście do budynku jest z boku od północy i oddalone jest od granicy działki tylko o 3 m (dlatego w projekcie pojawił się podcień; moja wersja projektu nie ma dodatkowego okna w kuchni, aby można było posadowic budynek tak blisko granicy).
Mam nadzieję, że późną wiosną będę mógł się przeprowdzic do domu z47 i ocenic wtedy komfort mieszkania w nim.
 
Joanna Olesiejuk
Witam,

Dołączając się do poprzednich pochlebnych opinii na temat tego projektu, mam kilka pytań za odpowiedź na które z góry dziękuję. Po pierwsze, jak wg państwa wyliczeń kształtuje się koszt wyoknania ściany kurtynowej? Nie znam jej wymiarów,ale z rozeznania jakie zrobiłam w firmach oferujących ślusarkę aluminiową, tego typu element z "ciepłego" profilu aluminiowego z energooszczędnym przeszkleniem jest szalenie kosztowny... Czy ewentualnie jest konstrukcyjnie możliwe zastąpienie go na parterze drzwiami tarasowymi 4-ro elementowymi a na piętrze zrobienie dużego okna o tej samej szerokości? Dom może nie będzie taki ładny, ale odpadł by też problem czyszczenia takiej szyby - zwłaszcza z zewnątrz ( o zastosowaniu szyb samoczyszczących nawet nie myślę bo ceny kosmiczne).Czy jest mozliwość zobaczenia choćby pobierznego szkicu tego domu w wersji z garażem jednostanowiskowym? Chodzi mi o to, jak taki dodatkowy element bardzo zmienia bryłę budynku, która teraz ma świetne proporcje. Poza tym, w jaki sposób rośnie koszt realizacji inwestycji, jeśli dodatkowo postawi się garaż. W przyszłym roku planuję budowę domu i Państwa projekt podoba mi się najbardziej, jednak rozporządzajac dość ograniczonym budżetem chciałabym móc bliżej oszacować realne koszty budowy przed zakupem konkretnego projektu.

Pozdrawaim,

Joanna Olesiejuk
    
Andrzej
@ Aleksandra Berg

mam pytanie:

co to znaczy "w technologii ciężkiego prefabrykatu energooszczędnego"? jaki jest współczynnik zużycia energii kW/m2.

czy jest to poniżej 50kW/m2, a może ok 80kW/m2?

z góry dziękuje za odpowiedź

pzdr

Aleksandra Berg
Otrzymaliśmy wycenę domu z firmy Tadeks Fertig Haus w technologii ciężkiego prefabrykatu energooszczędnego i w stanie surowym zamkniętym wyceniono na 174 tyś. a w stanie deweloperskim na 266 tyś, chyba całkiem, całkiem. Wygląda na to że się zdecydujemy. Tylko interesowała by nas wersja z garażem, czy jest taka możliwość ? czy też garaż musi powstać jako odrębny budynek ale wydaje mi się to mniej wygodne.

TomekRygiel
Piękny domek, niewielki,nowoczesny i na pewno bardzo praktyczny. Czy opracowujecie wersje tego projektu dla lekkiego szkieletu drewnianego. Interesowałaby mnie konstrukcja balonowa ścian zewnętrznych połączona z konstrukcją belkową w środku. no i kilka spraw z aranżacja wnetrza(likwidacja jednej łazienki na górze i ścianki działowej w pokoju 2 na górze,moze przesuniecie klatki schodowej obok kominka w jadalni).Co o tym sądzicie? Czu jest to do zrealizowania w tym projekcie, czy byłby to zupełnie odrębny projekt?

Pozdrawiam

Krzysztof
witam. Zamierzam budowac ten domek w wersji lustrzane odbicie. Wejśćie będzie od strony wschodniej. Ktoś już pytał ale nie padła odpowiedź - jak przedstawia się sprawa wstawienia dużego okna w salonie na ścianie na przeciw wejsciowej - czekam na odpowiedź. i jeszzce interesuje mnie sprawa garażu dwustanowiskowego z boku - czy można zaprojektować go wysuniętego w połowie a w połowie opartego na ścianie bocznej. Z góry dziekuje za odpowiedź.

Aleksandra Berg
My także planujemy budowę najprawdopodobnie właśnie tego budynku w technologii prefabrykatu drewnianego, energia i gaz coraz droższe a taki dom jest bardzo energooszczędny.Rodzina w Niemczech mieszka w takim domu od 12 lat, jest zadowolona i co ciekawsze budowała dla nich polska firma TADEKS FERTIG HAUS. Sprawdziłam i firma ta buduje

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem