KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY! DLA NAJSZYBSZYCH MAMY AŻ 20% RABATU NA WYBRANE PROJEKTY DOMÓW! POSPIESZ SIĘ! ZOSTAŁY OSTATNIE SZTUKI.

zamknij

KONTO Z500

Załóż konto Z500. Uzyskasz wiele przydatnych narzędzi:
 • dodaj do ulubionych
 • porównaj ulubione projekty
 • zobacz jak budują
 • zapytaj jak idzie budowa
 • zobacz kto buduje w okolicy
 • pobierz rysunki szczegółowe do projektu
ZAŁÓŻ KONTO
Masz już konto?
 • Zx26

 • 155 + 41
 • 333  tys. zł

Współczesny, willowy dom piętrowy z tarasem nad garażem i pokojem na parterze.

Zamów adaptację projektu

Kredyt na budowę - wypełnij wniosek

murowany
dostępność projektu: 3 dni robocze
3 570 

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
|
lub
|
podpisz się
^
 
Grzegorz
Jeśli na stronie podana jest dobra wiadomość, to który z wymiarów jest błędny: ponieważ 4 + 15,21 + 3 = 22,21 m (a wyszło 23,21). Owe 3 m są błędne?
Czytałem również, że po nowelizacji prawa odległość tarasu od granicy może wynosić 1,7m aczkolwiek do wiadomości z sieci podchodzę zawsze z rezerwą. Czy ta informacja jest błędna czy są tu jakieś niuanse o których nie wiem?
 
Grzegorz
Witam, od jakiegoś czasu przeglądam Państwa projekty i kilka wzbudza nasze zainteresowanie. Generalnie po rozważeniu naszych potrzeb funkcjonalnych i zamiłowań estetycznych jesteśmy coraz bliżsi decyzji, a Zx26 zdaje się być rozwiązaniem optymalnym. Jednak chcielibyśmy zapytać się o kilka szczegółów dotyczących tego projektu.
Po pierwsze poproszę o uściślenie sprawy dotyczącej wymiarów działki: jak rozumiem, winny one wynieść 22,3 m, jak jest w pdf i jak wynika z sumowania (na stronie chyba błędnie wpisano ponad 23 m). Jeśli tak to prosiłbym o odpowiedzi na następujące pytania: nasza działka ma szerokość 20m (lub ciut większą), w związku z tym chcielibyśmy zwężyć garaż (taras). W związku czy rozwiązaniem akceptowalnym jest: zlikwidowanie okna na piętrze i zrobienie luksfer w garażu i pomierzeniu gospodarczym oraz zwężenie garażu (tarasu) o 96cm (odległość tarasu od działki sąsiada 1,7 m). Czy gdyba działka okazała się nieco szersza i chcielibyśmy pozostawić okno na piętrze, to czy jego odległość od działki sąsiada ma wynosić min. 4 m?
Kolejne pytanie dotyczy rynien. Zarówno na wizualizacji jak i w pdf. widzimy 2 rynny idące z dachu na taras. W pdf widzimy je na rzucie piętra. Proszę mi powiedzieć w jaki sposób jest woda odprowadzana w tych rynien, bo nie do końca rozumiem na podstawie tych rysunków? Czy wylewa się na taras? Jak nie to gdzie idę spusty na parterze? W jaki sposób wogólejest odprowadzana woda z tarasu?

Do Grzegorz : Na stronie jest podana dobra wartość ponad 23m szerokości. Do działki sąsiada musi być zachowana odległość 4m, jeśli są okna po tej stronie. Można zastosować luksfery na parterze i usunąć okno na pietrze wtedy zyska się 1m do działki sąsiada ( ale wtedy szerokość działki będzie ponad 22m). Czyli musieliby Państwo zwęzić dom/garaż o 2m.
Woda spływa na taras z tych rynien.

Grzegorz
DoObsługa klienta: Jeśli na stronie podana jest dobra wiadomość, to który z wymiarów jest błędny: ponieważ 4 + 15,21 + 3 = 22,21 m (a wyszło 23,21). Owe 3 m są błędne?
Czytałem również, że po nowelizacji prawa odległość tarasu od granicy może wynosić 1,7m aczkolwiek do wiadomości z sieci podchodzę zawsze z rezerwą. Czy ta informacja jest błędna czy są tu jakieś niuanse o których nie wiem?
  
Emilia
Czy w tym projekcie jest możliwość zrobienia piwnicy pod częścią domu? Mam działkę ze spadkiem ok. 2 m i w tylnej części domu np. pod salonem i pokojem i kotłownią mogła by być piwnica. Czy jest możliwość przerobienia i wydłużenia bocznej ściany garażu do tylnej ściany budynku, utworzy to pełną prostokątną bryłę. Zyskamy większe pomieszczenie : kotłownie i większy na dole dodatkowy pokój i może + mały gabinecik. Czy jest możliwość zrobienia u góry 4 pokoi i 2 łazienek + małe pomieszczenie gospodarcze.
       
Obsługa klienta
Do Anna : Scianę, o której Pani pisze można przesunąc. Jeżeli chodzi o pomieszczenia na piętrze, to są dwa rozwiązania: powiększenie lub pozostawienie ich takich jak są obecnie w projekcie (nad kuchnią można zrobić taras - tak jak nad garażem). Zmiany te może wprowadzić lokalny architekt na etapie adaptacji.
  
Łukasz Bosak
Do Mariusz : Też mnie to interesuję. W jakim celu jest ściana konstrukcyjna, podciąg i słup na piętrze, skoro wiązary spokojnie przy takiej rozpiętości nie wymagają podparcia w środku. Nie widziałem w projekcie obliczeń pod podciąg NZ2, czy jest możliwość otrzymania takowych jeżeli faktycznie ich nie ma (tak mi się wydaje)?.
 
Marek
Witam.

Jestem mocno zainteresowany tym projektem. Jedyna rzecz która trochę mnie martwi to duża powierzchnia tarasu na piętrze (nad garażem). Krążą "po świecie" opinie, że takie tarasy są dużymi mostki termicznymi, oraz że duży problem sprawia fachowcom odpowiednie zabezpieczenie takiej konstrukcji przed przeciekaniem.

Chciałbym poznać opinie na ten temat innych użytkowników oraz Biura Z500.Od razu w związku z powyższym również drugie pytanie: czy możliwe (i ew. sensowne) jest przerobienie projektu, aby zamiast wspomnianego tarasu, "wystające" poza obrys budynku powierzchnię zadaszyć, coś w stylu jak jest np w projekcie ZX8?

Obsługa klienta
Do Marek : Witamy
Proszę się nie martwić taras jest zaizolowany termicznie lepiej niż ściana (wynika to z przepisów), faktycznie może on stwarzać problem, ale nigdy prawdziwym fachowcom.
Prawdą jest też że techniki uszczelnień tego rodzaju przegród na przestrzeni ostatnich lat mocno ewoluowały i nie ma już problemów z dostępnością właściwych surowców (pap) na wykonanie takiego dachu. W przypadku wątpliwości lub pytań zawsze można się skontaktować z naszym działem technicznym.
Pozdrawiamy Z500

Paweł
Mam podobne pytanie do tego, które zadał Pan Piotr. Czy można by skrócić ścianę frontową i tylną zaczynając od lewej strony o odległość, w której zaczynają się drzwi na taras? Ile taka przeróbka kosztowała by u Państwa i czy taka zmiana projektu wymaga przerobienia go od podstaw? Bardzo proszę o informację.Pozdrawiam,

Paweł

Paweł
Mam podobne pytanie do tego, które zadał Pan Piotr. Czy można by skrócić ścianę frontową i tylną zaczynając od lewej strony o odległość, w której zaczynają się drzwi na taras? Ile taka przeróbka kosztowała by u Państwa i czy taka zmiana projektu wymaga przerobienia go od podstaw? Bardzo proszę o informację.Pozdrawiam,

Paweł

Piotr
Bardzo spodobał nam się ten projekt, jak zresztą wiele innych z Państwa pracowni, jednakże wydaje nam się za korzystne także dla innych Państwa klientów, aby ten dom z identycznym rozkładem miał pomiędzy 130 a 140 m2. To z pewnością pozwoliłoby nie tylko nam, ale także innym chętnym skorzystać z programu Rodzina na swoim, tym samym zwiększając popyt na Państwa projekt.Czy przewidujecie Państwo możliwość stowrzenia identycznie rozplanowanego domu tyle, że mniejszego?

Magda Nastalska
Ciekawa jestem czy konstrukcyjnie da się usunąć tą ścianę dzielącą kuchnię od salonu?Ja bym sobie kuchnię przeniosła tam gdzie jest teraz gabinet, powiększyła ją do jakiś 18-20 m2, kotłownię przesunęła bardziej do ściany szczytowej garażu, z kuchni zrobiłabym wejście do kotłowni i wyjście na ogród. I gdyby jeszcze dało się zrobić 40 metrowy salon byłoby idealnie :)
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem