JESZCZE TYLKO DO NIEDZIELI KUPISZ WYBRANE PROJEKTY DOMÓW DREWNIANYCH Z AŻ 40% RABATEM! POSPIESZ SIĘ I WYKORZYSTAJ SWOJĄ SZANSĘ!

projekty domów
adaptacja i zmiany
przyjazny kredyt
plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych
Gotowy projekt domu - Dom z poddaszem użytkowym w technologii H-Block firmy SolcraftGotowy projekt domu - Dom z poddaszem użytkowym w technologii H-Block firmy SolcraftGotowy projekt domu - Dom z poddaszem użytkowym w technologii H-Block firmy SolcraftGotowy projekt domu - Dom z poddaszem użytkowym w technologii H-Block firmy Solcraft

Z393 HB

Dom z poddaszem użytkowym w technologii H-Block firmy Solcraft

Powierzchnia użytkowa
146 + 20 m²
H-BLOCK
koncepcja
dostępność projektu: 20 dni roboczych
Prezentowany budynek stanowi ofertę zmiany technologii budowy na H-Block®. Podane poniżej wartości odnośnie powierzchni, wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych mogą ulec zmianie w zakresie +/-10% z uwagi na zmianę technologii.
4 670 

Porozmawiaj z architektem, który projektował ten dom

+48 725 000 005

pon. - pt.: 8:00 - 19:00

zapytaj o projekt

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa / netto
146,5 / 186,9 m²
Powierzchnia użytkowa: Powierzchnia wszystkich pomieszczeń z wyłączeniem pomieszczenia technicznego, garażu, pomieszczenia gospodarczego, strychu. Przy obmiarach nie uwzględnia się tynków i okładzin ściennych.
Powierzchnia netto: Jest to powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona w poziomie podłogi z uwzględnieniem tynków i okładzin ścian. Nie pomniejsza się powierzchni pomieszczeń o zmiennej wysokości – np. na poddaszu. Prościej mówiąc – to tak jak by rozłożyć we wszystkich pomieszczeniach wykładzinę na podłodze.
Do powierzchni użytkowej nie wliczamy: garaży, pomieszczeń technicznych i gospodarczych, kotłowni, nieużytkowych strychów, poddaszy do późniejszej adaptacji na cele mieszkalne, ogrodów zimowych i składzików ogrodowych znajdujących się poza budynkiem.
Powierzchnia garażu
19,7 m²
Powierzchnia zabudowy
141,5 m²
Powierzchnia zabudowy: Jest to powierzchnia obrysu ścian zewnętrznych budynku. Do powierzchni zabudowy nie wlicza się: podziemnych części budynku, pochylni samochodowych, schodów zewnętrznych, ganków, daszków nad wejściami, galerii oraz wszelkich nadwieszeń kondygnacji. Ale uwzględnia się np. ogrody zimowe lub inne elementy przybudowane.
Kubatura
471,4 m³
Kubatura: Objętość pomieszczeń, czyli powierzchnia pomieszczeń pomnożona przez wysokość danej kondygnacji. Do obliczenia kubatury przyjęliśmy wysokość liczoną od podłogi – od spodu stropu lub do spodu stropodachu.
Powierzchnia użytkowa liczona zgodnie z rozporządzeniem ministra z dnia 25 kwietnia 2012 dowiedz się więcej.


Wysokość domu
8,3 m
Wysokość domu - wysokość liczona od poziomu gruntu do kalenicy bądź attyki.
Kąt nachylenia dachu
40°
Kąt nachylenia dachu - kąt nachylenia dachu w stosunku do podłoża.
Powierzchnia dachu
201,52 m²
Powierzchnia dachu - łączna powierzchnia dachu z wyłączeniem okien dachowych.
Wysokość ścianki kolankowej
1,24 m
Wysokość ścianki kolankowej - ściana dobudowywana na wieću (szczycie budynku), podnosząca dach w celu zwiększenia powierzchni użytkowej poddasza.
 
Liczba pokoi
5
Liczba pokoi - liczba pokoi z wyłączeniem pomieszczeń gospodarczych i technicznych.
 
Typ domu
H-BLOCK
Typ domu - technologia i styl, w którym wykonany jest dom

Instalacja grzewcza

W projekcie
pompa ciepła, rekuperacja, ogrzewanie podłogowe
Instalacja grzewcza - przewidziany typ ogrzewania dla projektu
 
W projekcie sposób ogrzewania jest dostosowany do możliwości pomieszczenia. Jeśli nie ma możliwości zastosowania grzejnika/-ów wówczas stosujemy ogrzewanie podłogowe.

Propozycje materiałowe

Ściany H-BLOCK
StropH-BLOCK
Dachblachodachówka
Gotowy projekt domu Z393 HB - Dom z poddaszem użytkowym w technologii H-Block firmy Solcraft

Parter 72,7 / 98,1

Salon+jadalnia
41,4 m²
Hol+schody
10,8 m²
Łazienka
5,8 m²
Pokój
9,9 m²
Garaż
19,7 m²
Sień
4,8 m²
Pomieszczenie gospodarcze
5,7 m²
Gotowy projekt domu Z393 HB - Dom z poddaszem użytkowym w technologii H-Block firmy Solcraft

Poddasze 73,8 / 88,8

Pokój
12,6 m²
Pokój
11,9 m²
Pokój
14,7 m²
Garderoba
6,2 m²
Garderoba
5,9 m²
Hol
8,3 m²
Łazienka
5,3 m²
Łazienka
3,6 m²
Pralnia
2,5 m²
Garderoba
2,9 m²
Gotowy projekt domu Z393 HB - Dom z poddaszem użytkowym w technologii H-Block firmy Solcraft

Minimalne wymiary działki
Minimalne wymiary działki - wymiary, które musi mieć działka, żeby dom mógł być postawiony zgodnie z przepisami

szerokość16,66 m
długość24,16 m
 
Wymiary elewacji frontowej 8,66 m
Wymiary elewacji frontowej - wymiary przedniej fasady budynku wraz z podmurówką wyłączając powierzchnie okien i drzwi

Kupuj online

Nawet do 3000 zł taniej!

 • bezpośredni kontakt z architektem konsultacje z projektantem, który stworzył Twój dom
 • najszybsza bezpłatna wysyłka oszczędzasz 20 zł
 • zgoda autorska na zmiany w projekcie bezpłatna
 • gratis do każdego projektu zestawy projektów dodatkowych, broszury informacyjne oraz wiele innych materiałów promocyjnych
 • wygodna teczka na dokumenty oszczędzasz 40 zł

Warianty (1)

 • Z393 - Dom z poddaszem użytkowym. Nowoczesna stodoła
  • Z393
  • 146 + 20
  • 237  tys. zł

  Dom z poddaszem użytkowym. Nowoczesna stodoła

  pow. użytkowa / netto: 146,5 / 186,9 m²pow. zabudowy: 141 m²min. wymiary działki: 16,7 m² x 24,2 m²kąt dachu: 40 °rys. szczegółowy PDF + garaż

Adaptacja i zmiany w projekcie

Chcesz wybudować dom według tego projektu lecz potrzebujesz wprowadzić w nim kilka zmian?
Skorzystaj z usług naszego STUDIA ADAPTACJI
 • bezpłatna wycena zmian i adaptacji
 • ponad 100 sprawdzonych architektów na terenie całej Polski
 • najlepsza oferta cenowa na zmiany i adaptacje
Zamów adaptację

  Opis projektu

  Dom z poddaszem użytkowym w stylu „nowoczesnej stodoły” z jednostanowiskowym garażem i dachem dwuspadowym. Elewację pokryto blaszanymi panelami, które ułatwiają utrzymanie budynku w czystości, zaś zadaszenie tarasu na piętrze wykończono ciepłymi panelami drewnianymi. Kolankowe i połaciowe okna w dachu znakomicie doświetlą wnętrza naszego schronienia, a kryształowo czysta, osłonięta balustrada świetnie wpisze się w kompatybilną całość projektu.

  W podłużną powierzchnię parteru wrysowano garaż z przylegającym do niego pomieszczeniem gospodarczym, pokój, który śmiało może zostać przeznaczony na gabinet, łazienkę, oraz salon z jadalnią i aneks kuchenny.

  Architekt dobrze doświetlił pomieszczenia stosując np. w salonie ścianę przesuwną. Dzięki niej w letnie dni i wieczory można będzie powiększyć powierzchnię użytkową salonu o zadaszony taras. Jeśli mieszkańcy mają takie życzenie, kominek może być skierowany nie tylko w stronę salonu, ale drugi można umieścić na tarasie.

  Piętro to część nocna domu. Składa się z trzech przytulnych sypialni, łazienki i pralni. Wszystkie pokoje posiadają prywatną garderobę, która dla każdej kobiety jest wymarzoną częścią domu. Oczywiście mężczyźni również docenią jej walory. Największa z sypialni oprócz garderoby posiada również prywatną łazienkę. Wszystkie pomieszczenia są dobrze doświetlone w ciągu dnia, a w bezchmurne noce można będzie podziwiać gwieździste niebo.

  Z393 HB dedykowany jest dla rodziny z dwojgiem lub trojgiem dzieci.

  Przyszedł czas, kiedy własny dom możemy mieć nawet w 2 tygodnie. Wystarczy wybrać odpowiedni projekt (Z500) i zacząć rozglądać się za firankami. Zamiast cegły, na budowę przyjeżdżają gotowe elementy. Domy składa się już jak z klocków. W krajach takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja, Norwegia, Japonia czy USA jest to bardzo popularny system budowy.

  Technologia SIP - bo o niej tu mowa - żyje już od lat 30-tych XX wieku i z każdym rokiem przybywa jej zwolenników na całym świecie - także w Polsce. U nas wprowadza ją na rynek firma Solcraft®, która oferuje panele SIP nowej generacji: H-Block® i Thexpan®.

  H-Block® i Thexpan® - polska myśl – światowe patenty

  H-Block® i Thexpan® to innowacyjne, opatentowane systemy do budowy domów energooszczędnych i pasywnych.

  H-Block® to izolacyjny panel konstrukcyjny zbudowana z pianki poliuretanowej, zamkniętej w konstrukcji skrzynkowej i trwale połączonej z okładziną drewnopochodną OSB. Lekki, ale bardzo wytrzymały, H-Block® stanowi materiał konstrukcyjny do budowy nośnych ścian, stropów, dachów i podłóg w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych paneli SIP, H-Block® został wzmocniony środnikami (żebrami) z OSB (H-Block®) lub sklejki (H-Blockplus®), a przestrzeń między nimi jest ściśle wypełniona pianką poliuretanową.

  Thexpan® z kolei, jest pierwszą na świecie termodynamiczną płytą dachową. Składa się z dwóch blach osłonowych, miedzianych rur wymiennika ciepła ułożonych bezpośrednio pod blachą oraz poliuretanowej izolacji termicznej. Ukryte w dachu orurowanie pełni funkcję kolektora słonecznego, który zapewnia darmową ciepłą wodę użytkową, zasila pompę ciepła i odśnieża dach płaski, bez konieczności używania miotły. Wyglądem imituje powszechnie znaną blachę „na rąbek” - nie wymaga więc dodatkowego krycia.

  Prezentowany budynek stanowi ofertę zmiany technologii budowy na H-Block®. Po złożeniu zamówienia, projektanci Z500 przygotowują profesjonalną. Podane poniżej wartości odnośnie powierzchni, wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych mogą ulec zmianie w zakresie +/-10% z uwagi na zmianę technologii. Zmiana technologii może wiązać się również z dodatkowymi modyfikacjami układu wnętrza wynikającymi z wymogów konstrukcji drewnianej.  Produkty marki Z500™ objęte są prawami autorskimi zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dziennik Ustaw nr 24 poz. 83 z dnia 23.02.1994) zastrzega prawa autorskie i zakazuje wykorzystywania tego produktu do celów handlowych, reklamy oraz wprowadzania w nim zmian ponad wymienione w projekcie bez wiedzy i zgody podmiotu reprezentującego. Nabycie oryginalnego projektu w czterech egzemplarzach obejmuje prawo zastosowania go do budowy tylko jednego domu wyłącznie na terenie Polski. Reprezentantem marki Z500™ w Polsce jest podmiot Z500 Sp. z o.o.

  Podobne projekty

  • Z63 - Łatwy w budowie dom z poddaszem, bocznym wykuszem i balkonem na piętrze.
   • Z63
   • 147
   • 213  tys. zł
  • Z128 - Zgrabny dom z poddaszem, ekonomiczny w realizacji. Kuchnia i salon od frontu.
   • Z128
   • 139
   • 150  tys. zł
  • Z133 - Funkcjonalny projekt domu z dachem dwuspadowym, tani w budowie i eksploatacji.
   • Z133
   • 142 + 20
   • 164  tys. zł
  • Z148 - Ekonomiczny dom z poddaszem, sypialnią na parterze, garażem oraz przydomową oranżerią.
   • Z148
   • 148 + 18
   • 194  tys. zł
  • Z166 - Zgrabny dom z wykuszem i czterema komfortowymi sypialniami.
   • Z166
   • 141
   • 258  tys. zł
  • Z186 - Ekonomiczny, funkcjonalny projekt o wyważonych proporcjach z garażem w bryle.
   • Z186
   • 140 + 17
   • 150  tys. zł
  • Z188 - Jednorodzinny dom z garażem w bryle oraz użytkowym poddaszem.
   • Z188
   • 145 + 29
   • 187  tys. zł
  • Z234 - Dom z poddaszem użytkowym, trzema sypialniami i jednostanowiskowym garażem.
   • Z234
   • 149 + 28
   • 191  tys. zł
  • Z235 - Dom z poddaszem i garażem w bryle. Dach dwuspadowy i elewacja we współczesnym stylu.
   • Z235
   • 144 + 22
   • 186  tys. zł
  • Z240 - Wygodny dom z poddaszem użytkowym i dużym zapleczem gospodarczym.
   • Z240
   • 143 + 26
   • 209  tys. zł
  • Z263 - Współczesny dom z poddaszem użytkowym , ekonomiczny o prostej bryle i funkcjonalnym wnętrzu
   • Z263
   • 142 + 23
   • 179  tys. zł
  • Z63 L GL - lustrzany z garażem po lewej stronie
  • Z126 v2 - z adaptacją garażu na pokój
  • Z128 GP - z garażem jednostanowiskowym i tarasem
  • Z162 GL - Z garażem jednostanowiskowym i zagospodarowanym miejscem nad garażem.
  • Z124 + 60 - Kompaktowy, przestronny dom z garażem i wykuszem, ekonomiczny w budowie.
  • Z189 - Dom z poddaszem, garażem oraz dużym pom. gospodarczym i wykuszem w salonie
   • Z189
   • 143 + 29
   • 151  tys. zł
  • Z266 - Komfortowy dom z poddaszem użytkowym,antresolą i garażem 1 stanowisk.
   • Z266
   • 145 + 28
   • 198  tys. zł
  • Z28 v2 - Wariant projektu z innym układem pomieszczeń oraz nowoczesną elewacją
  • Z223 - Dom z poddaszem użytkowym, dużym P.G i piecem na paliwo stałe
   • Z223
   • 146
   • 166  tys. zł
  • Z92 GL - Komfortowy dom z garażem jednostanowiskowym oraz dodatkowym pomieszczeniem.
   • Z92 GL
   • 145 + 24
   • 221  tys. zł
  • Z255 B pc - Wersja z poddaszem użytkowym i energooszczędnym ogrzewaniem pompą ciepła.
  • Z166 GP - Wariant z garażem jednostan. po prawej stronie i ogrzewaniem na paliwo stałe.
  • Z240 D - Wygodny dom z poddaszem użytkowym i dużym zapleczem gospodarczym.
   • Z240 D
   • 144 + 26
   • 218  tys. zł
  • Z92 D GL - Wersja z garażem jednostanowiskowym oraz dodatkowym pomieszczeniem. Ogrzewanie e
  • Z330 P - Wariant z poddaszem użytkowym.
   • Z330 P
   • 149 + 36
   • 276  tys. zł
  • Z405 - Dom z poddaszem użytkowym, garażem i dodatkowym pokojem na parterze
   • Z405
   • 148 + 25
   • 203  tys. zł
  • Z330 D P -
  • Z386 - Podłużna bryła z nowoczesnymi elementami oraz niewielkim poddaszem.
   • Z386
   • 147
   • 172  tys. zł
  • Z28 v2 HB - wariant w technologii H-Block firmy Solcraft
  Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem