Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Przyjazny kredyt
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Komentarze

Co piszą inni

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
    
Rafał
Do Kasia : Witam, u nas dla Zx12 wersja z garażem 2-stanowiskowym w Szczecinie koszt stanu zero to 52tys zl. Tak naprawdę wszystko zależy od wysokości fundamentów (położenia gruntów nośnych, planowanej wysokości poziomu zero) Dla nas 52tys a dla Pani może być 35tys. Ocieplenie styropian grafitowy 10cm na scianach fundamentowych. W razie jakichkolwiek pytań służe pomocą.
  
Piotr
Będę robił wylewki w ZX12 wersja z garażem. Było kilka baboli w projekcie, ale do ogarnięcia. Trochę poprzerabiałem - brak logii, schody ze spocznikiem, garderoba zamiast małej łazienki, okna w garażu, przesunięcie słupa na dole żeby był w linii ściany przy spiżarce (tak to jakoś bez sensu stał). Super wyszło z więźbą gotową - pomieszczenie ponad 20m2 się na poddaszu zrobiło. Pozdrawiam budujących
   
Witam wszystkich.
My również jesteśmy zainteresowani budową domu na bazie tego projektu. Na tym etapie mam jednak pytanie do Pana Mikser M.. Czy mógłby Pan wskazać dokładniej, gdzie w tym projekcie występują rzekomo napotkane przez Pana „kwiatki” , które mogą powodować trudności przy budowie. Nie jestem budowlańcem, dlatego korzystając z doświadczenia Pańskiego chciałbym zwrócić uwagę na etapie adaptacji na te szczegóły, które wskazałby Pan. Za informację dziękuję.

Mikser
Do Zbyszek Wrocław : Witam,

Z ważnych poprawek (mówię o projekcie Zx12GL, który różni się od podstawowego) to:
- w projekcie na parterze pojawiają się 2 słupy posadowione na stopach - lepiej posadowić je na ławie fundamentowej łączącej od razu ściany budynku - usztywnią budynek, dodatkowo - niezależna stopa nigdy nie będzie osiadać równomiernie z ławami, co może prowadzić np. do zarysowania stropu, stosując ławę można zamiast słupów postawić ścianę nośną i zmniejszyć przez to wielkość podciągu w salonie
- między biegami schodów jest aż 20 cm przerwy - można to zmniejszyć zwiększając szerokość schodów
- trzeba dobrze przeanalizować rozwiązania podciągów, szczególnie w salonie przy tarasie (dwa podciągi jeden na drugim) i zwrócić szczególną uwagę na wykonawstwo w tym miejscu żeby nie mieć w przyszłości problemów
- słupy przed wejściem pełnią rolę tylko dekoracyjną, wystarczy jeden a z pozostałych można zrezygnować - kwestia estetyki budynku, kosztów i późniejszych ew. problemów z konserwacją słupów po kilku latach
- wszystkie kominy i wentylacje są na skraju dachu i dość nisko wyniesione (poniżej kalenicy) co może powodować odwrotne działanie (zasysanie) jeżeli wiatr będzie z
przeciwnego kierunku
- strop terivę można zastąpić monolitycznym, wyjdzie niewiele drożej a o wiele bezpieczniej, ciszej i łatwiej, tym bardziej że i tak pojawiają się tam fragmenty gdzie trzeba lać płytę (logia, balkon)
- warto doświetlić dom, my dodaliśmy okna: w kotłowni, garażu, na klatce schodowej i w łazience 2, którą adaptujemy na pralnię/suszarnię/rupieciarnię
- świadomie zrezygnowaliśmy z balkonu na rzecz daszku, zlikwidowaliśmy również loggie powiększając pokój, z doświadczenia wiem że jak się ma taras to z balkonu się nie korzysta, chyba że tylko do suszenia prania, a po kilku latach pojawiają się problemy z posadzką, zaciekaniem etc., natomiast te elementy oczywiście podnoszą estetykę budynku więc wybór zależy czy stawiamy na funkcjonalność czy na piękno :)
- w którymś z rzutów słup za garażem raz jest w jednym miejscu, raz w drugim, przesuniętym o kilka metrów, budowlańcy nie wiedzieli o co chodzi :)
to tyle co pamiętam, budowa w toku więc pewnie jeszcze coś wyjdzie
  
Rafał
Do Zbyszek Wrocław : Dodam także różną wysokość nadproży dla okien i drzwi balkonowych wg projektu na każdym z pięter. Różnica rzedu kilku cm wpływa na estetykę jak ktoś nie zwróci uwagi. Okna na rysunkach projektowych przy tych rozmiarach i podziale w poziomie nie są możliwe do wykonania w "plastiku" z otwieraniem na bok. Mikser M. z Twojego opisu wnioskuje, że buduję nie dalej jak kilometr od Ciebie. [email protected]

Anna Jabłońska
Proszę o informację - zależy mi na czasie.
w jakim kolorze (jak nazywa się ten odcień brązu) są okna domu? czy to jest orzech czy dąb czy jeszcze coś innego?
Jestem na etapie sprawdzania dostępności produktów a kolorystyka i elewacja dostępna na ilustracji mnie bardzo interesuje.
Czekam na Państwa odpowiedź
Anna
 
Arek
Dzień Dobry,
Właśnie ruszamy z budową ZX12 we Wrocławiu :) Jesteśmy chyba jeszcze przed tysiącem pytań :) Na obecnym etapie przekonywujemy kosztorys do banku. Czy może ktoś dać znać czy ten kosztorys z projektu jest realny i jak duży naddatek trzeba przyjąć. Ceny falują od 300 tyś do 600 tyś więc trudno coś założyć.. Wiadomo że wszytko zależy od wykończenia ale takie duże różnice są dziwne.. Możecie się podzieliś swoimi doświadczeniami??
 
Mikser
Do Arek : Zx12GL stan surowy zamknięty 250 tys. Dokumentacja projektowa jest mało dokładna a czasami błędna więc trzeba założyć dodatkowe zmiany/wydatki na etapie budowy. Projekt warto dać do adaptacji firmie zajmującą się budową a nie tylko projektowaniem. Jest w nim kilka kwiatków które nawet poprawne od strony konstrukcyjnej stwarzają duże problemy na etapie wykonawstwa (można taniej uzyskać podobne efekty) a także mogą rzutować na przyszłą eksploatację budynku (rozwiązania podciągów i słupów)
    
Mikser
Do Marcin : Realizuję wariant Zx12GL, klatka nie jest wąska, dodatkowo można ją poszerzyć (w projekcie jest 20 cm odłegłości między biegami schodów - można spokojnie zmniejszyć do 8 cm). Wąskie są natomiast stopnie - więc warto założyć schody wykończone drewnem i stopnie "z noskami". Co do doświetlenia holu na górze - dodaliśmy na etapie adaptacji okno doświetlające klatkę i hol na górze.
    
Wanda
WItam. Właśnie z mężem jesteśmy w trakcie budowy domu. Realizujemy projekt ZX12 (lustrzane odbicie), 25 km od Warszawy.
Bardzo długo szukaliśmy odpowiedniego projektu, przejrzeliśmy mnóstwo ofert, ale dopiero ten projekt nas zainteresował. Łączy w sobie praktyczne rozwiązania z nowoczesnością. Ma świetnie przemyślany rozkład pomieszczeń. No i nie ma skosów, których tak bardzo chcieliśmy uniknąć w swoim domu.
Co prawda wprowadziliśmy kilka zmian, ale są to zmiany kosmetyczne, np. zrezygnowaliśmy z dwóch mniejszych okien w salonie na rzecz jednego dużego.
W razie pytań, proszę pisać na e-mail. Pozdrawiam
  
Do Wanda : Witam
My właśnie zakupiliśmy projekt i bardzo bym chciała zobaczyć domek już wybudowany. Czy jest możliwość obejrzenia? My będziemy budować koło Grodziska Mazowieckiego.
Czy mogłabym widzieć jakie są koszty budowy na poszczególnych etapach w rozbiciu na materiały i robociznę? Z góry bardzo dziękuję ;)
Bardzo proszę o kontakt [email protected]
  
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem