Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Paula
Witam,

Mam pytanie do tych co już mieszkają. Jak rozwiązaliście sprawę wiszących szafek kuchennych? Tam w kuchni są 2 okna akurat w miejscach gdzie "powinny" być szafki?
   
Marcin
Witam
Hydroizolacja beton-papa.beton - 2 x folia styropian 15 cm beton hydroizolacja płytki ...może o czymś zapomniałem ale dużo tego było

Magdalena K.

  • Dodaj do znajomych

Do Marcin : Witam
czy isteje możliwość zobaczenia domku w realu ?

Rafał Gąsior

  • Dodaj do znajomych

Witam. Mam pytanie - czy w tym projekcie możliwe jest zaadoptowanie poddasza na powierzchnie użytkową? Chciałbym mieć praktyczny strych.

Obsługa klienta
Do Rafał Gąsior : Przy obecnej geometrii wiązara /polecam zerknąć na przekrój w rysunku szczegółowym/ nie da się tam zaadaptować pomieszczenia użytkowego typu pokój, sypialnia itp. Raczej jedynie schowek. Można oczywiście na etapie adaptacji przeprojektować wiązar i uzyskać większą powierzchnię.

Świeżak
Szukam projektu który by spełnił dość nietypowy zapis w warunkach zabudowy: "zastosować podział bryły zabudowy na dwa połączone budynki, z których jeden o wysokości 2 do 3 kondygnacji, licząc poddasze użytkowe (maksymalna wysokość zabudowy 13 m) stanowi 1/3 długości elewacji frontowej, a drugi o wysokości 1 kondygnacji wyższej (minimum 3,8 m, maksimum 10 m) stanowi 2/3 długości elewacji frontowej. Czy projekt zx10 spełnia te kryteria? A może moglibyście polecić mi inny, podobny do tego projekt? Zależy mi na dużym domu z garażem i przynajmniej 3 sypialniami na piętrze. Dzięki za odpowiedź

Obsługa klienta
Do Świeżak : Z tego zapisu wynika, że część niższa ma stanowić 2/3 długości elewacji frontowej, czyli odwrotnie niż tu.
Może Zx41, Zx46, Zx54 lub coś w stylu Z286 (część z garażem jest niższa)
Do z283 i z284 możemy też wykonać wariant z podwójnym garażem, jak w z286.
 
Magda
Panie Tadeuszu bardzo ladne realizacje, dzieki nim chyba sie zdecyduje na projekt, prosze mi powiedziec jak wygladaly koszty do obecnego stanu?

Aurelia
mam pytanie odnośnie pomieszczenia garażowo gospodarczego. W tym projekcie te pomieszczenie są w jednej bryle wraz z domem. Nasze warunki zagosp. przestrzennego mówią o tym, że garaż wraz pom. gosp. musi tworzyć osobną przestrzeń. Czy przy tym projekcie jest to możliwe i jakie wiążą się z tym koszty? Druga sprawa to wysokosć budynku nie może przekroczyć 8.5 metra wysokości czy w takowym projekcie jest to możliwe do uzyskania?
  
Pio K.

  • Dodaj do znajomych

Do Tadeusz : Tadeusz, mógłbyś podać jakiś kontakt do siebie w prywatnej wiadomości? też jestem z Lublina, może była by możliwość zobaczenia domu, chociażby z zewnątrz

Aneta
Do Tadeusz : Witam.Panie Tadeuszu.Czy można zobaczyć dom osobiście w Lublinie?Zastanawiam się nad kupem tego projektu.Jeśli może Pan podać jakieś namiary do siebie byłabym wdźęczna.
   
Jerzy Kurek,
Do Marcin : Jerzy Kurek
Jestem zainteresowany zakupem projektu tego domu czy jest szansa zeby zobaczyć go na żywo, oczywiście tylko z zewnatrz, nie chciałbym nikogo niepokoić. Pozdrawiam,
 
Adam Kleczewski
Drodzy Państwo, nie wiem skąd są ceny w załączonym kosztorysie, ale nie ma takiej możliwości by ten dom w stanie deweloperskim kosztował mniej niż 500 - 550 tyś pln. W stanie "pod klucz" nie będzie to absolutnie mniej niż 650-700 tyś pln .Przygotowując się do inwestycji bezpieczniej jest znać prawdziwe koszty. Pozdrawiam Serdecznie; Adam Kleczewski
([email protected])

Obsługa klienta
Do Adam Kleczewski : Wartości jakie podajemy są wyliczane sposobem wskaźnikowym przy założeniu średnich kosztów jakie obecnie obowiązują. Zgadzamy się, gdy inwestor będzie chciał posiadać np. złote klamki w domu :) to i koszt będzie wyższy. Wszystko zależne jest od doboru materiałów oraz systemu budowy.
 
Pp
Witam, właśnie jestem na ukończeniu budowy stanu surowego w Krakowie. Materiały + robocizna 170 tysięcy.....stan surowy otwarty czyli bez okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej. Kwota nie obejmuje także wykonania przyłączy wody, kanalizacji czy energii elektrycznej. Do tego do odzyskania pozostaje około 10 tys z VATu na materiały budowlane..

Olo O.

  • Dodaj do znajomych

Do Pp : Witam, czy byłaby możliwość zobaczenia Pana domu "na żywo" z zewnątrz? Jestem z Krakowa :)

Michal
Panie Marcinie,



Co Pan rozumie przez stan deweloperski ?



Budynek w stanie surowym zamkniętym (fundamenty, sciany, okna, drzwi, dach), czy kompletny budynek z instalacjiami, elewacja, tarasem, kotłem, grzejnikmia, tynkami i wylewkami (analogicznie do stanu deweloperskiego mieszania). W pierwszym wariancie cena 260 jest mozliwa, w drugim - raczej nie.



Czy moglibysmy prosic o dokąłdniejsze wyspecyfikowanie prac objetych umowa, oraz podać lokalizacje (wojewodztwo).



Michal

Marcin
Witam

Właśnie podpisałem umowe z wykonawcą na taki domek. Zmian mało mniejsze okna bardziej typowe i na górze 1 łazienka. Cena w stanie developerskim ustaliliśmy na 260 tys. Zaczynają 1 -10 -2010 bede pdsyłał fotki
Marcin

Szychulski michał
przepraszam za uszczypliwość , ale z przeglądania opinii odnoszę wrażenie ,że nie posiadacie chyba architekta na etacie (lub chociażby adepta tej sztuki) bo na większość zapytań rzeczowych i konkretnych odpowiadacie albo wymijająco ,albo iż udzielacie pisemnej zgody........lub trzeba to uzgodnić z własnym architektem adaptującym...............???!!!sic skoro nie sprzedajecie najtańszych projektów , a czas hossy w budownictwie minął może czas wysilić się i zadbać o klienta a nie sprzedawać tylko gotowce i tekst typu"okok będzie pan zadowolony............" no comment chociaż nie jedna sugestia weźcie się do roboty>>>>.............

[email protected]

Michal
Pani Dagmaro,

Wydaje mi sie, że raczej nie bedzie możliwe zmniejszenie się w budżecie.

Aby nie byc goloslownym - proponowalbym, aby spróbowała Pani zapytać o oferty 1-2 firmy z Pani okolicy. Publikowany na stronach internetowych studia ZX500 projekt w wersji rys. szczegolowego jest wystarczajacy do dokonania wyceny przez firme. Wycena wykonawcy pozwoli podjac Pani najbardziej racjonalna decyzje.

W kazdym projekcie mozliwe sa oszczednosci. Ja w przypadku tego projektu zastanawialbym sie nad zastsowoaniem zamiast dachówki gontu bitumicznego, zrobil nieuzytkowe poddasze, zastosowal tansze materialy na sciany (np. suporeks). Okien raczej bym nie zmniejszal - to by popsulo caly projekt. Ten projekt "robia" wlasnie okna !

Jest duzo kosztownych elementow w tym projekcie : taras, skomplikowany strop nad parterem. Drogo wychodzi garaz (bo duzy podwojny, a do tego wysuniety poza obrys budynku), oddzilena kotlowania. To powierzhcni, na ktore trzeba wydac pieniadze, a które sa tylko pomocnicze.

Przy nizszym budzcie zainteresowalbm sie - albo budynkami z użytkowym poddaszem (te zawsze wychodza najtaniej) , albo dosc ceikawym projekt z katalogu zx500 o numerze z-2 (mniejszy). Ma pojedynczy garaz, latwiejsza bryle, mniejsze okna, brak drogiego tarasu - czyli jest odchudzny o te elementy, ktore w projekcie Zx10 podosza cene.

Michal

Dagmara
Witam, planowalam rozpoczecie budowy domu wedlug tego projektu na podstawie katalogu nr 1/2009 gdzie kosztorys budowy wynosil 300 tys. zl. Teraz ten koszt na stronie internetowej ulegl niemalże podwojeniu, a podobno kryzys w budownictwie jeszcze sie nie skonczyl. Moje pytanie brzmi: "czy mozna dokonac adaptacji tego projektu tak, aby zmiescic sie w budżecie do 400 tys. zl? Np. poprzez usunięcie balkonu i pomniejszenie okien, itp.?"

Ponadto polecono mi ten projekt ze wzgledu na prosty kopertowy dach, stad moje następne pytanie: "czy jest to kosztowo efektywna wersja czy raczej droga?" Marzylam rowniez o wykuszu, ale przy tych kosztach ten wariant odpada. Dziekuje.

Michal

Ja powoli kończę budowę tego domu. Na razie stan deweloperski. Poniesione koszty do tej pory : 430tys PLN. Okolice warszawy. Szacuje pozostałe koszty wykończenia (podłogi, łazienki, ściany, drzwi wewn, etc) na około 200-250tys.
Drożej niż myslałem, ale wprowadziłem następujące zmiany / uszczegółowienia podnoszace koszt.

1) większa szerokość traktu klatki schodowej o 10cm,
2) większa szerokość traktu salonu i kuchni o 70cm
3) poddasze - więźba tradycyjna, kontynuacja klatka schodowa na poddasze.
4) zamiana łazienek (małz z garderoba)
5) Taras odwrócony

Kosztowne w budżecie są : barierki na tarasie, duże okna, spore odległości instalacyjne, konstrukcja stropu nad garażem. Wynika to jednak z projektu : domy piętrowe zawsze w porównaniu do domów z poddaszem użytkowym - płaci się ekstra na kondygnację bez skosów i dodatkowo za dach.

w efekcie zmian wielkość domu wzrosła o około 25m2, a więc 10%. Trzeba o tym, pamiętać o tym przy budzecie.

Uwagi :

1) Pomimo poszerzenia klatki schodowej o 10cm ma ona raczej mało reprezentacyjny charakter. Trochę (moim zdaniem) niedostosowany do charakteru domu. Dodatkowo klatka schodowa jest ciemna. Myśmy rozwiązali ten problem - instalując luksfery pomiędzy salonem, a klatką schodową. Pomogło.
2) Mamy trudności z umeblowaniem pomieszczeń. Narożne okna są zobowiązujące. Warto o tym pamiętać. Konieczny dobry architekt wnętrz.
3) Dom ma dużo okien - warto się zastanowić nad potrójnymi szybami (ja takie robiłem) - bo duze okna to straty ciepla
4) Warto zastanowić się nad grzejnikami kanałowymi przy tarasie parter i balkonie (grzejniki kanałowe działają jak kurtyna powietrzna, co przy dużych powierzhcniach przeszklenia) pomaga.
5) Uklad scian determinuje posadowienie budynku wzgledem stron swiata. Duza ilośc przeszklen (salon) - wazne, zeby byly od strony poludniowej, pod-zach, lub pd -wsch. Na pewno nie na połnoc


Tyle moich największych uwag.


Magdalena K.

  • Dodaj do znajomych

Do Michal : Witam czy istnieje możliwość zobaczenia Państwa domu w rzeczywstości ?

pozdrawiam Magda
 
Piotr
Witam, mam gorącą prośbę do budujących zx10 o podzielenie się (na forum lub na maila [email protected]) uwagami, szczególnie o kosztach budowy.

Zastanawia mnie w kosztorysie ~200 tyś. na koszty wykończeniowe. Czy komuś udało się znacząco obniżyć ten koszt?

Piotr
witam. ja też jestem bardzo zainteresowany tym projektem i raczej się na niego zdecyduje. co do wątku zamiany łazienek z garderobą pomyślałem sobie o tym od razu także miło że wiele innych osób również ma takie samo zdanie. ja wpadłem na pomysł, że najprościej jest przejąć adaptacje piętra z odbicia lustrzanego tego domu i po kłopocie :)

Rafal J
Mam dwa pytania odnośnie projektu:

1. Czy zestawienie tarcicy dla więźby dachowej dostępne na stronie jest z tego projektu?

2. Czy istnieje techniczna możliwość przeprojektowania większości stropu na gęstożebrowy, pozostawiając monolit jedynie nad garażem?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem