Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
  
Michał
Witam ile będzie kosztowało dostosowanie projektu jak w dołączonym załączniku i czy takie zmiany są oczywiście możliwe? z góry dziękuję .
 
Jarek K.

  • Dodaj do znajomych

Witam
Jestem praktycznie zdecydowany na ten projekt. Idealnie pasuje do tego czego potrzebuje.
Ze względu na wysokie koszty podłączenia gazu chciałbym ogrzewać kominkiem z płaszczem wodnym oraz kotłem elektrycznym. Wtedy mógłbym zrezygnować z jednego komina.
Może orientuje się ktoś ile mniej więcej pieniędzy zaoszczędziłbym w ten sposób (nie budując jednego komina)?
I czy to dobry pomysł w moim przypadku?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Tomasz W.

  • Dodaj do znajomych

Witam, mi rowniez sie ten projekt bardzo podoba i tez zastanawiam sie czy starczy mi 200 tys na wybudowanie i zamieszkanie. jesli ktos buduje lub budował to chetnie bym sie dowiedzaiał na temat ewentualnych kosztow.

Tomek P.

  • Dodaj do znajomych

Witam, mnie się bardzo podoba ten projekt. Jest funkcjonalny i dla 2 osób idealny. Będę go budować. Salon idealny plus za łazienkę. Wprowadzę małe zmiany. Budowa będzie na dolnym śląsku okolice Polkowic. Na pewno będzie garaż doklejony ale z dachem dwuspadowym. Mam 200 tyś i myślę, że się w tej kasie wprowadzę ;)). Jak zacznę to powklejam zdjęcia. Gdyby ktoś miał już jakieś zdjęcia to bardzo chętnie bym zobaczyła : [email protected]

Mika
witam wszystkich z 256 .mam prosbe czy ktos moze wybudowal ten piekny domek w woj swaietokrzyskim ,jest naprawde super ale tak bardzo chcialabym go zobaczyc w realu . a moze ktos przeslalby zdjecia na mojego meila [email protected] z gory dziekuje

Jasmine
You really make it seem so easy with your prsitneateon but I find thistopic to be actually something which I think I would never understand.It seems too complex and extremely broad for me.I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

Kasia
Proszę o informacje czy ktoś z Panstwa wybudował dom z256? Jestem bardzo zainteresowana wybudowaniem go, ale jednak na początku chciałabym go zobaczyć z zewnątrz jak wyglada. Kontakt e-mail [email protected]

Renata P.
Witam
Dziękuję za odpowiedź ale nadal mam wątpliwości. Jeśli chodzi o Plan zagospodarowania i kąt nachylenia dachu to nie ma pomyłki ale muszę sprawdzić czy jest to Plan aktualny bo także mam wątpliwości patrząc na budowy aktualnie trwające.
Nie pytałam o poddasze użytkowe tylko o strych służący jako skład. Nie widzę na projekcie zaznaczonego wejścia na strych stąd moje pytanie. Proszę o informację, gdzie ono jest usytuowane jeżeli zgodnie z odpowiedzią Z500 strych jest zawsze.
2. Czy istnieje możliwość dostosowania w taki sposób obecnego projektu, aby wyjście z pomieszczenia gospodarczego było bezpośrednio na zewnątrz budynku?.
3. Chodzi o likwidację zadaszenia nad tarasem w wersji, która jest w projekcie, a wykonanie "krótkiego" zadaszenia poprzez wydłużenie dachu.
4. Proszę podać jednoznacznie, co Państwo rozumiecie przez "stan surowy zamknięty"?.
5. Proszę nie brać pod uwagę "preferencji" użytkownika tylko racjonalne argumenty. Mam na myśli ewentualne nasłonecznienie pomieszczeń i wpływ na "ogrzanie" pomieszczeń użytkowych.
Przepraszam ale muszę to napisać. Otrzymując odpowiedź na swoje wątpliwości (pytania) odniosłam wrażenia, że potraktowano mnie nieco z .... przymrużeniem oka i na ... odczepnego. Czy zależy Państwu na sprzedaży tego projektu , czy też nie?.
Nie jestem architektem ale ekonomistą i nie muszę znać się na branżowym języku. Mam również świadomość i wiedzę, że zakupiony projekt może zostać w pewnym stopniu zaadaptowany do moich oczekiwań, ale zanim go kupię muszę mieć pewne informacje, m.in czy w ogóle nadaje się on do określonych niestety nie przeze mnie warunków.
Jeśli nie sprawi to kłopotu to proszę o w miarę wyczerpujące informacje.
Pozdrawiam
Renata. P

Obsługa klienta
Do Renata P. : Odpowiadając Pani odnośnie strychu miałem namyśli, że każdy projekt bez poddasza użytkowego a mający dach dwuspadowy może mieć strych, ponieważ wystarczy zrobić drewniane składane schody, które umożliwiają wejście. W tym projekcie nie ma takich schodów, ale chciałem pokazać, że można zrobić to bez problemu, że istnieje taka możliwość.

2. Najlepiej byłoby albo zwiększyć uskok przy wejściu do domu, aby można było wstawić drzwi albo zwiększyć długość domu o 30cm. Drugie rozwiązanie powoduje więcej komplikacji, bo ingeruje w konstrukcje, co zwiększa koszty. Natomiast w pierwszym przypadku zmniejszamy pow. domu kosztem sieni i kuchni.

3.Zmiana zadaszenia jest możliwa. Pani propozycja nawet wyjdzie taniej i na pewno prościej, więc nie ma problemu.

4.Każdy ma inną definicje, dlatego właśnie najlepiej zobaczyć dokładnie punkt po punkcie, co zawiera się w robotach stanu surowego zamkniętego. Proszę zajrzeć tutaj http://z500.pl/res/kosztorysy/Z256_szacunkowy.Pdf jest tam rozpisane właśnie, co uwzględniamy przy wykonywaniu kosztorysu.

5. Według przyjętych norm najlepiej jak taras i pomieszczenia na pobyt stały ludzi jest z kierunku wschodniego i południowego. Z tej strony warto sytuować sypialnie, pokoje dzieci czy pokój dzienny. Niewskazane jest sytuowanie od zachodu pomieszczeń związanych z pracą w domu (kuchnia, gabinet). Nisko świecące słońce odbija się od blatów i ścian. Mimo to doświadczanie i praktyka pokazuje, że wiele ludzi jednak stawia domy, aby mieć taras jak najbardziej od północy, bo w lato jest ciężko wytrzymać tak intensywne słońce. Sam mam takie doświadczenia i wiem, że w lato nie wytrzymałbym mając taras od południa. Dlatego napisałem, że to zależy od preferencji użytkownika i jego oczekiwań. Jeśli ma Pani więcej pytań mógłbym Pani zaproponować spotkanie u nas w biurze bądź u naszego pośrednika, który rozwieje Pani wątpliwości.

W żadnym przypadku nie chciałem, aby się Pani poczuła, że odpowiedzi zostały wykonane „na odczepnego”. Mam nadzieje, że udzielone teraz informacje są bardziej satysfakcjonujące. Jeśli nie proszę pisać, postaramy się rozwiać wątpliwości.
 
Renata P.
Witam
Ponawiam moje pytania, może ktoś mi pomoże

1. W Planie zagospodarowania przestrzennego kąt nachylenia wynosi 30% - nie wiem ile to stopni, a więc czy projekt Z256 będzie odpowiadał tym warunkom?. 2. W opisie jest "brak strychu" - czy należy to rozumieć, iż w tym projekcie nie ma nawet strychu traktowanego np. jako składzik?. Czy istnieje ewentualna możliwość zaadaptowania strychu na składzik?. 3. Czy pomieszczenie gospodarcze spełni wymogi ogrzewania paliwem stałym?. 4. Jeśli odpowiedź będzie twierdząca na pytanie nr 3 to czy istnieje możliwość zaprojektowania dodatkowego wyjścia na zewnątrz budynku (np. w ścianie bocznej koło wejścia głównego do budynku?. 5. Czy istnieje możliwość zmiany otworu okiennego - okno przy jadalni na standardowe okno bez możliwości wyjścia na taras?. 6. Czy istnieje możliwość zmiany otworu okiennego w sypialni - wydaje mi się, że są to okna suwane, a mnie interesuje np. standardowe okno balkonowe?. 7. Jak należy traktować podany kosztorys, gdyż opis kosztorysu (stan surowy zamknięty), a to co podano w tabeli wzajemnie się wykluczają. Czy jest to koszt stanu surowego zamkniętego tj. budynek + otwory okienne i drzwiowe + dach, czy należy je rozumieć inaczej, a jeśli tak to znaczy?. 8. Czy istnieje możliwość przedłużenia dachu - taras - w zamian za elementy znajdujące się w projekcie?. 9. Czy w ocenie projektanta taki układ pomieszczeń jak zaproponowany w projekcie nadaje się na działkę z wjazdem od południa (odpowiednie naświetlenie pomieszczeń)?.
Pozdrawiam

Obsługa klienta
Do Renata P. : 1. 30% to jest 16,7 stopni jest Pani pewna, że był podany w procentach?
2. Nie ma poddasza użytkowego, stryszek jest zawsze dostęp poprzez drewniane składane schody
3. Może być zastosowane paliwo stałe
4. W ścianie bocznej jest za mało miejsca na drzwi
5. Tak wszelkie zmiany okien i drzwi można wprowadzać
6. J.w
7. Opracowanie jest Szacunkową Wyceną Kosztów Realizacji Inwestycji, sporządzona przy zastosowaniu wskaźników cenowych dla stanu surowego zamkniętego
8. Chodzi o to aby zlikwidować to zadaszenie co jest i wysunąć dach?
9. To zależy od preferencji użytkownika i jego oczekiwań
 
Józek
1.Warunki zabudowy w mojej wsi określają kąt pochylenia dachu na 35 do 45 stopni.Czy podniesienie tego kąta do 35 stopni nie wpłynie znacząco na wygląd bryły domu?
2.Czy w takim przypadku można by było podnieść ściankę kolankową i wykroić niewielki pokój z węzłem sanitarnym na poddaszu,przy założeniu ,ze strop i tak zrobię gęstożebrowy.
Obawiam się,że zmiany takie wpłyn na wygląd bryly domu ,która w chwili obecnej jest b.ładna i i i świeża . Józek
   
Man1906
Przeliczałem koszt budowy. Budowe planuje w Krakowie i powiem tak.
Cena 143 tys. jest cena realna tak jak jest wyliczone w kosztorysie do tego momentu wykonania prac.
Do tego trzeba doliczyć koszt:
- wykonania przyłaczy
- drenażu jak ktos potrzebuje
- studzienek odpływowych
- dojazdu
- wykończenia tarasu
- kostka brukowa , ogrodzenie
i oczywiście wykończenie
Myśle że za kwotę 250 tys. mozna się wprowadzać.
Jeżeli komuś wyszły inne kwoty obliczeń to proszę o podzielenie się informacjami

Mariusz S.
Do Man1906 : Witam. Właśnie jesteśmy po uzgodnieniach z firmami budowlanymi i stan developerski oszacowano Nam na 250 tys zł - kwota uzależniona jest jeszcze od standardu wyposażenia i instalacji sanitarnych, cena może dodatkowo wzrosnąć o dodatkowe 20-30 tys. zł. Pozdrowionka
      
Iwona P.

  • Dodaj do znajomych

Witam,
bardzo dobry dla nas projekt, ale interesuje mnie czy można zaprojektować wejście z boku, powiększając tym samym kuchnię i wiatrołap (przeznaczając go np. na garderobę?).

Gosia
Witam,
Interesuje mnie adaptacja poddasza w taki sposób, aby nad salonem pozostała wolna przestrzeń (taka mniejsza wersja projektu z202). Czy istnieje taka możliwość? Czy miejsce na schody można wygospodarować kosztem pomieszczenia gospodarczego/kotłowni? Tzn. przesunąć ścianę z holu na mniej więcej wysokość komina tak, aby powstały tam schody o szerokości ok. 80 cm.

Obsługa klienta
Do Gosia : Tak można zrobić dokładnie jak Pani napisała. Należy tylko zwrócić uwagę, że poddasze będzie bardziej na jakieś "graty" niż na faktyczne mieszkanie.
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem