Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Abc
Szkoda, że Z500 w zamówionym przez klienta wykazie materiałów nie podaje, ile potrzeba pustaków Porotherm zamiast Ytong. W rysunkach szczegółowych widnieją 2 rodzaje pustaków i zamawiając kosztorys spodziewaliśmy się uwzględnienia obu materiałów. Do projektu dołączone sa reklamówki Ytonga (przypadek? ;)

Aleksandra
Do Abc : Budowalismy w 2012 roku Z PUSTAKA BIAŁEGO szt 816 24x24x59 i połówki szt 340 12x24x59 = koszt 7,500 Ryki

Mąż Aleksandry
jak wykańczacie komin ? cegła klinkierka ? czy zwykła + tynk? , my planowaliśmy zwykła cegła plus tynk i kolorystyka tak jak w projekcie ale po jakimś czasie okopci się od palenia drzewem w kominku ...

Proszę o opinie

...
Małe pytanie do Z500, czy okno w kuchni się otwiera (nie tylko uchylnie)? Jeśli tak to jak je otworzyć jeśli w projekcie tam jest zlew z kranem?

Ryszard
Witam.
Przeglądam Wasze projekty i jestem bardzo zainteresowany projektem Z216, jest naprawdę świetny!
Mam jednak kilka pytań.
Czy bardzo skomplikowaną operacją jest poszerzenie domu o pół metra (myślę o jednym dodatkowym elemencie Terivi) jak na rysunku?
Czy zamawiając projekt można uwzględnić go w projekcie oraz kosztorysie (wiadomo zależy mi na fachowej wycenie domu po zmianach :) )
Ostatnie pytanie odnoście samej konstrukcji domu, mianowicie co oznacza belka BS1 na przekroju BB, oraz jakie jest zamocowane balkonu (chodzi mi o eliminacje mostku cieplnego)?
Dzięki z góry za odpowiedz.
Pozdrawiam
 
Obsługa klienta
Do Ryszard : Nie ma żadnego problemy z poszerzeniem domu. BS1 to płyta balkonowa wspornikowa. Płyta balkonowa zamocowana jest do wieńca w ścianie, cały schemat jest rozrysowany szczegółowo w dokumentacji projektu. Płyta jest ocieplona z każdej strony styropianem.

Michał J
Witam.
Mam pytanko do budujących - czy okno w kuchni i łazience na parterze nie jest wg Was za nisko? Mamy już wymurowane ściany i wygląda to komicznie :) Swoją drogą te meble w projekcie są chyba dla krasnoludków. W rzeczywistości w łazience na dole to tylko kibelek i umywalka wejdą. Chyba że się myle a murarze mi zminiaturyzowali domek. Ma ktoś fotki ze środka własnego Z216?

Marta
Witam.

A my budujemy ten dom w woj. warmińsko-mazurskim jakieś 45 km od Olsztyna.
My również zrezygnowaliśmy z wiaty natomiast podpiwniczyliśmy w całości. Jesteśmy na etapie końca ścian w piwnicy budowę zaczęliśmy na początku września br. w przyszłym tyg zalewamy strop.

Bardzo proszę o przesłanie na e-maila ([email protected]) informacji dotyczących błędów w projekcie będę bardzo wdzięczna.

Michał J
Witam.
Budujemy z216 w Kobyłce niedaleko Wołomina. Zrezygnowaliśmy z wiaty, powiększyliśmy balkon i wstawiliśmy drzwi balkonowe zamiast tych atrap :) Grzać będziemy gazem. Budujemy z suporeksu i zamiast terivy normalny betonowy strop.
Na razie mamy fundamenty i wyszło to tak:
- 1m3 desek 550zł
- zbrojenie 3800zł ale to na cały dom starczy
- piasek 550zł kamaz ale zostało chyba połowa jak nie lepiej
- beton 2290zł
- bloczki 1040sztuk za 3500zł i zostało ok 120szt
- izolacja 300zł
- styropian 700zł
- folia kubełkowa 300zł
- robota 6000zł
Od poniadziałku idą ściany
  
Michał J
Wentylacje? Będą grzejniki i piec gazowy. Do tego klimatyzator.
Kominek z płaszczem wodnym być może. Solary chyba odpadają bo nie mamy dachu na południe tylko wsch-zach ale pogooglam bo jak się da to założymy.
Szukam teraz jakie okna dachowe wstawić i czy dać po jednym czy po dwa. Wahamy się też czy podwyższać o te dwa pustaki czy to nic nie da i zostawić jak w oryginale.
 
Michał J
Na fakturze jest :
pręty żebrowane 12mm - 1tona
pręty gładkie 6mm 0,2t
drut żarzony 1,2mm 0,005t
transport jeszcze 160zł

Mąż Aleksandry
Do Michał J : U nas do zbrojenia zamówiono

4szt pręt fi 16
60szt pręt fi 12
około 200 kg fi 6 (walcówka)
no i chyba drut wiązałkowy

całość 2800 PLN

Bartosz U.

buduje Z216
Do Michał J : Michał, może zamieścisz kilka fotek z obecnego stanu budowy ze ścianami?
Ewentualnie mailowo: [email protected]!
Czasami na weekend odwiedzam rodzinke w Wołominie, jest mozliwość abys przesłał mi ulicę, na której budujesz dom? Chciałbym go zobaczyć na żywo ;)

Pozdrawiam i prosze o zdjęcia! :)

Mąż Aleksandry
Po pierwsze nie szary tylko biały, po drugie może bardziej sprecyzuje jak to wyglądało:
-816 szt 24x24x59 pustak biały firmy H+H puławy klasa gęstości 500 Uw=0,15 <--(chyba)
-340 szt 12x24x59

cena pierwszego 6,90 a połówek analogicznie połowa ceny
Razem 7540 PLN (dochodzi kaucja za palety)

5 palet pełnej czerwonej na palecie około 400-420 szt
koszt za szt 0,8 PLN

-----------------------------
Strop
Prefabrykowany Teriva

Belki
długość 3 m szt. 12 cena za szt. 45 zł+23% vat
długość 4,4 m szt 4 cena za szt. 70 zł+23% vat
długość 7,2 m szt 7 cena za szt. 170 zł+23% vat

Pustak stropowy keramzyt trójkomorowy
310 szt (w tym 110 deklowanych)

4,2 zł + 23%

cena stropu brutto

około 4100 zł

do stropu należy doliczyć około 110 stempli oraz deski które wykorzystamy później na dach

-----------------
na całą budowę 4m3 desek cena 550-600 z dowozem 1m3 desek powinien wystarczyc na 37m2 dachu

Panie Grzegorzu co do okien pisaliśmy już 3 razy że zostawiamy połowę i możliwe że powiększymy, co do wentylacji ja również jestem za mechaniczną niestety żona chce ciąć koszta i pozostajemy przy grawitacyjnej pomimo że to też koszta, kominek ma pan dwa wyjścia płaszcz wodny i grzanie na grzejniki lub DGP-dopływ gorącego powietrza sąto radiatory na kominku oraz rury powietrzne rozprowadzające ciepłe powietrze , ale przy wentylacji mechanicznej nie było by na to miejsca więc proponowałbym pozostać przy płaszczu wodnym

ocieplenie fundamentu 5cm , ściany 15-20 cm

P.S a ty kochanie nie pisz głupot na forum tylko prześlij zdjęcia z realizacji :)

Mąż Aleksandry
.... Zapomniałem dodać że na stop będzie potrzeba około 9,5 m3 betonu x 230zł jak to wyjdzie w praktyce uzupełnie za jakiś czas

Andrzej L.

buduje Z216
Do Mąż Aleksandry : Witam Panie mezu Aleksandry. Chcialem powiedziec ze mozna zrobic GDP tj nawiewy powietrzne ale trzeba przesunac komin o 12cm w strone okna w kotlowni. Wtedy robi sie nam kanal na cieple powietrze od kominka

Grzegorz J
Witam,
My czekamy na pozwolenie na budowę. Pytanie do wszystkich jaki rodzaj wentylacji się zdecydowaliście? I jaki rodzaj ogrzewania ? My zastanawiamy sie nad wentylacją mechaniczna a ogrzewanie gazowe i kominek tylko czy z płaszczem czy bez jeszcze nie wiemy. Chcielibyśmy się dowiedzieć jak inni rozwiązali te problemy.

I pytanie do Andrzeja L: Pisał Pan o Błędach koncepcyjno -konstrukcyjnych w projekcje prosił bym o kontakt [email protected] Pozdrawiam

Aleksandra
Do Grzegorz J : Ja równiez prosiłabym o sprecyzowanie tego coa panie Andrzeju napisał pan odnosnie tych błedów?? i jezeli jest to mozliwe przeslanie fotek :)

Grzegorz J
Witaj Aleksandro,
Ile planujecie dać ocieplenia na dach fundamenty i ściany.I ile okien dachowych planujecie my cały czas myślimy o odjęciu po jednym z każdego pomieszczenia( wiecie jakiej firmy chcecie)
pozdrawiam
 
SYLWIA W.

  • Dodaj do znajomych

Do Grzegorz J : Witam, Panie Andrzeju ,

prosze o informacje jakie bledy byly w projekcie?

Jestesmy na etapie dachu i przyznam szczerze nogi mi sie ugiely gdy przeczytalam ostatnie wpisy na forum.

Pozdrawiam,

Aleksandra
witam
Dzis staneły pierwsze sciany naszego domku :)
Koszt pustak szary + polówki to 7 tys. oraz 4 albo 5 palet ( juz nie pamietam) czerwonej cegly
to koszt ok 2 tys...
pozdrawiam

Anna
Witam,
Czy są tutaj osoby, które budują lub już zbudowały domek z216 w woj. śląskim? (najlepiej powiat częstochowski, ewentualnie okolice Radomska, chociaż niekoniecznie)
Bardzo chętnie zobaczyłabym go na żywo, wiadomo zdjęcia nie oddają wszystkiego.
[email protected]
Pozdrawiam,
A

Ap .

  • Dodaj do znajomych

Witam Pani Aleksandro!
Mam pytanie jakie zmiany wprowadziliście do projektu?

P.S. Poszerzenie o 1m według projektu Pana Pawła uważam za bardzo dobre posunięcie.

Aleksandra
Do Ap . : U nas wystapiło poszerzenie o pół metra i to przez pomyłke :)... moj mąz jest zadowolony oczywiscie - ale ja uwazam ze to bez znaczenia poniewaz wybiera sie projekt taki jaki bedzie budowany, więc staramy sie nic nie zmieniać..
rezygnujemy tylko z okien na dachu czyli zostajemy przy jednym (nie dwa ) powiekszamy kuchnie kosztem spiżarki...

Zofia S.

  • Dodaj do znajomych

Śledzimy wszystkie komentarze i opinie na temat Z216 , my też jesteśmy już w 100 % zdecydowani i na wiosnę 2013 ruszamy ! Każda uwaga ,opinia jest ważna dla nas . Aleksandra ! dzięki za bardzo szczegółową wyliczankę ! A Wszystkim wytrwałości cierpliwości życzymy !!! Pozdrawiamy !!!
 
Pawel
Witam,

Czy istnieje możliwość (bez wielkich zmian konstrukcyjnych budynku) wydłużenia domu (wersji lustrzanej z garażem) o 1m ?. Problem polega na tym, że kuchnia ma tylko 5m2 i jest mała. (szerokość lodówki to <57 cm (trochę słabo) ... większość lodówek to 59,5 w górę).

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
Paweł

Obsługa klienta
Do Pawel : Tak jest taka możliwość, akurat zmiana wymiarów domu w tym kierunku co na rys. powyżej nie jest trudna, gorzej by było w przeciwnym kierunku.
 
DOMINIKA B.

  • Dodaj do znajomych

czesc wszytkim czy moze mi ktoś powiedziec jesli juz wybudowaliscie ten piekny domek ile was wyniosła budowa. Jestem zainteresowana budową i jestem ciekawa ile co wyniesie:)

Aleksandra
Witam serdecznie 10 sierpnia 2012 wraz z męzem wylaliśmy fundament domu Z216 :)
Koszt samego fundamentu to ok 12 tys.
Bardzoe goraco polecam ten projekt-jest bardzo prosty w realizacji i bardzo tani !!
Jestesmy niesamowice zadowoleni z męzem z tego projektu !!
Jeśli ktos ma jakies pytania prosze kierowac...niedlugo posle fotki bo widze że nikt jeszcze nie udostepnił realizacji...pozdrawiam

Marzena
Do Aleksandra : Witam serdecznie ja równiez z mężem jestem zainteresowana wykonaniem tego projektu, mam pytanie czy moglaby pani podac maila do kontaktu, poniewaz mialabym kilka waznych dla nas pytan:) z góry dziekuje i pozdrawiam:)
 
Andrzej L.

buduje Z216
Do Aleksandra : czesc Ola, rozumiem ze 12 tys to koszt samych law fundamentowych bez scian fundamentu, izolacji, rur kanalizacyjnch, pospolki i chudziaka? Powodzenia w budowie, my juz na etapie dachu wiec jak cos trzeba sie poradzic to pisz

Aleksandra
ooooo fajnie ..jesli możesz to podaj mail...jestem ciekawa jak u was idzie :)
Oczywiscie wiemy doskonale ze w kazdym woj. jest inaczej,my budujemy domek 60 km od warszawy...
Jesli chodzi o te 12 tys to mowimy tu o :
-wykop 80zł/h = 200 zł
-zbrojenie 2800zł
-Beton B20 z betoniarni 50 cm wys. 40 cm szer. 9,5m3 2,200 zł
-Bloczki B20 540 szt. 1400 zł
-ocieplenie steropian siatka , disprobit od wewnątrz( wraz z paletą cementu oraz 20 worków wapna 1800 zł + 400 zł dodatkowo murarzowi
-pion kanalizacyjny , dolot kominka itp rury 400 zł robocizna mąż :)
-wysypanie piasku do wewnątrz fundamentu oraz zagęszczenie 2x wywrotka 600 zł zageszczenie 150 zł , piasek do murowania 350 zł
-chudy beton B15 betoniarnia z pompą 6m3 1200 zł
-1m3 desek 550 zł

w tym stal jest zakupiona na cały dom oraz 1 m3 desek z tego do szalowania poszło moze z 5, zarówno cement oraz wapno było kupowane z myślą nie tylko o fundamentach

Ekipa budowlana to koszt 22 tys. za cały dom z dachem deskowaniem dachu i przykryciem papą, gdy robiliśmy rozeznanie na terenie okolic Garwolina ekipa chcialy okolo 23-25 tys. bez dachu . Jeżeli ktoś buduje to niech napisze jak to wygląda u was .

Andrzej czy masz jakieś zdjęcia z budowy ponieważ trudno nam sobie wyobrazić "połówkę bliźniaka" z tego domu, ponadto jestem ciekawa o dodatkowe koszta związane z garażem no i jak finalnie to wygląda. Jak również wygląda sprawa po odrzuceniu połowy okien dachowych czy zachowując po jednym oknie na pomieszczenie powiększaliście je , oraz czy jest wystarczająco światła w pomieszczeniu, nasza pani kierownik oraz murarz twierdzą że będzie za mało światła.

Jak wygląda sprawa kominku czy te nawiewy o których wspominałeś są rozprowadzone kanałami wentylacyjnymi na cały dom ?

SYLWIA W.

  • Dodaj do znajomych

Do Aleksandra : Witam,ja rowniez chetnie zobaczylabym zdjecia z budowy, juz zadaszonego domu.My poki co jestesmy na etapie fundamentow.Wyszlo nam rowniez 12 tys. Wiec taka kwota jest realna :) .Aleksandra, macie naprawde niedroga ekipe.W naszych okolicach ( woj.lubuskie ) za postawienie stanu surowego, z dachem to min. 40 tys. za prace ekipy budowlanej. Doradzcie,jaki komin postawic?Rozwazamy schorstein czy murowany, i nie ukrywam jestesmy w kropce.Podobno schorsteiny czasem pekaja.

Pozdrawiam! :)
 
Iwona W.

  • Dodaj do znajomych

Witam! Gdzie w projekcie z garażem można wstawić pralkę, ale nie do górnej łazienki? Czy będzie miejsce w pomieszczeniu gospodarczym?
 
Iwona W.

  • Dodaj do znajomych

Łazienka na parterze jest klaustrofobiczna. Zmieści się jedynie toaleta i umywalka. Jeszcze na rysunku jest wepchnięta jakaś mała pralka i prysznic w odległości 50 cm od drzwi.
  
Ap .

  • Dodaj do znajomych

Dołożyć piwnice, usunąć ściankę na parterze między salonem a gabinetem i projekt bajka:) Zamknąć się w 200 tysiącach i można spokojnie mieszkać...
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem