Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Andrzej N.

  • Dodaj do znajomych

Witam. Na wizualizacji z lewej strony drzwi wejsciowych jest male okienko łazienki. Na rzucie nie jest to zaznaczone. A jak jest w oryginalnym projekcie?

Obsługa klienta
Do Andrzej N. : W projekcie jest okienko wystąpił błąd na rzucie kolorowym, który właśnie poprawiliśmy.

Dariusz T.

  • Dodaj do znajomych

Jak to możliwe, że Z212 ma podany bardzo podobny koszt realizacji jak Z71, natomiast zapotrzebowanie energetyczne Z212 jest 1,6 razy mniejsze?

Obsługa klienta
Do Dariusz T. : Projekt Z212 jest nowym dziełem tworzonym zgodnie z nowszymi i bardziej restrykcyjnymi wymaganiami, zastosowane są grubsze ściany (więcej ocieplenia) dlatego jego zapotrzebowanie energetyczne jest mniejsze.
 
Obsługa klienta
Do Dariusz T. : Wszystkie nasze nowe projekty mają lepsze parametry ponieważ taki jest trend, który powoli staje się standardem. Natomiast jeśli ktoś chce mieć jeszcze bardziej energooszczędny dom wówczas może pójść o krok dalej i wybrać EkoReady.
  
Dariusz T.

  • Dodaj do znajomych

Dziękuję za odpowiedź! Czy to powiększenie musiało by nastąpić na wymiarze 8,94 czy w drugą stronę?
   
Ola
budowa: Górny Śląsk (wersja z garażem)
Nasze dotychczasowe wydatki (zakończony stan surowy zamknięty:
MATERIAŁY
stan O - 22.500 (mocne fundamenty - tereny kopalniane)
ściany zewnętrzne, wewntrzne, (porotherm) strop - 19.350
komin - 3.140
dach (dachówka ceramiczna) - 16.200
wykonawca od stanu 0 - 39.000
okna, drzwi zewnętrzne i garażowe - 14.700

mapki, odwierty, notariusz, inne opłaty - 10.000


Pozdrawiam

Marek L.
Do Ola : Witaj Ola
Domek orginał,bez przeróbek np.zadaszony taras,bez wnęki w salonie itp. ???
To całkiem fajne pieniążki :-)

Ola
Witaj, wnęka zostałą zlikwidowana, garaż jest w podpiwniczeniu, taras bez daszku. W późniejszym czasie będziemy kombinować jak rozwiązać zadaszenie.
  
Ewa
Do Ola : Pani Olu
My z mężem też w tym roku zaczynamy budowę tego domu.
Czy byłaby Pani tak miła i podesłała nam pocztę jakieś zdjęcia domku ?
Bylibyśmy bardzo wdzięczni - [email protected].
Pozdrawiamy
  
Marcin K.

  • Dodaj do znajomych

Do Ola : Pani Olu czy można wiedzieć gdzie pani buduje na Śląsku .

Marta24
Domek fajny, ale dlaczego nie macie jeszcze wnętrza domu? Chętnie bym pooglądała propozycje? Szczególnie ciekawi mnie rozwiązanie w łazience, bo nie wygląda na dużą.

Obsługa klienta
Do Marta24 : Wnętrza są bardzo czasochłonne, nie które projekty są bardziej priorytetowe więc są robione najpierw potem dopiero kolejne.

Artur
Witam

Czy w projekcie możliwe jest poszerzenie drzwi tarasowych z 160 cm na 240 cm, lub przynajmniej do 190 cm w stronę tego małego okna na północnej ścianie a to małe okno zlikwidować ?
Chcielibyśmy dokonać takiej zmiany, ale obawiamy się czy to nie wpłynie na osłabienie konstrukcji budynku, gdyż na rysunku w tym miejscu, gdzie byłyby drzwi tarasowe po poszerzeniu, opiera się belka BZ2.
Jesteśmy na etapie adaptacji.

Artur

Maciek M.

  • Dodaj do znajomych

Projekt bardzo fajny!
Niestety konstrukcja więźby na pokazanych rysunkach wymusza zastosowanie szeregu dodatkowych elementów żelbetowych, które niepotrzebnie podnoszą koszt budynku i ograniczają możliwość aranżacji wnętrza. Więźba koniecznie do przeprojektowania.
Kosztorys, który przewiduje 15500PLN na stolarkę okienną i drzwi zewnętrzne jest niedoszacowany - naliczyłem 18 otworów okiennych. Podobnie sprawa ma się z kosztem dachu - 28000PLN za konstrukcję z poszyciem również wydaje się zaniżone (szczególnie przy obecnej konstrukcji więźby).
Proszę o ustosunkowanie się do moich uwag.
Pozdrawiam.
Maciek M.

Obsługa klienta
Do Maciek M. : Witam Panie Macieju,
domyślam się, że chodzi Panu o te 3 słupy drewniane S1 na poddaszu.
Otóż pełnią one ważną rolę - podtrzymują belkę kalenicową, która z kolei przenosi obciążenia połaci dachu na strop.
Przy taki rozpiętościach inny rodzaj konstrukcji więźby (np. więźba krokwiowo-jętkowa, bez słupów) mogła by być za słaba i w efekcie dołożylibyśmy na drewnie lub narazili inwestora na konieczność systematycznego odśnieżania połaci dachu.
Budynek został zaprojektowany pod 3 strefy śniegowe i wiatrowe oraz pod pokrycie ciężkie (dachówkę ceramiczną). Być może w przypadku Pana lokalizacji - więźbę można było odchudzić ze względu na lżejsze strefy oraz pokrycie.
Sprawą odchudzenia powinien się zająć Pana Architekt Adaptujący – dostosowując projekt do warunków lokalnych.

Uwagi dotyczące kosztorysu zgłosimy do firmy zewnętrznej, która przygotowuje je dla nas.
Nie mniej jednak koszt 28 tys. za drewno na więźbę wraz z wykonawstwem – wygląda w porządku.
Stolarka okienno-drzwiowa również wychodzi dobrze.
Oczywiście mówimy tu o typowych modelach okien i drzwi bez tzw. „złotych klamek”.
   
Tomek
Gdy zmniejszymy Kąt nachylenia dachu z 40 na 30 stopni bez podnoszenia scianki kolanowej na poddaszu to o ile zmniejszy sie pow. uzytkowa? Potrzebuje jak najmniejszą powierzchnie aby bank nie wcisnal mi za duzo kredytu.
Pozdrawiam

Lucjan
Witam
Dzięki za odpowiedź dot. projektu Z71, która pozwoliła mi dokonać lepszego wyboru, czyli projektu domu energooszczędnego Z212. Czy na pdst. tego projektu można zbudować dom pasywny lub "prawie pasywny". Sprawa grubości ocieplenia, odpowiednich okien, drzwi zewnętrznych, wentylacji, ogrzewania itp. nie stanowi dla mnie problemu. Natomiast zapewnienie CIĄGŁOŚCI IZOLACJI TERMICZNEJ w miejscach newralgicznych /połączenie posadowienia budynku ze ścianą zewnętrzną i połączenie ściany zewnętrznej z więźbą dachową/ to dla mnie kłopot, przynajmniej częściowy. Problem posadowienia budynku i ściany rozwiązuje zastosowanie w ramach adaptacji płyty fundamentowej zamiast tradycyjnych fundamentów. Nie mam natomiast pewności czy da się rozwiązać ten problem na połączeniu ściany zewnętrznej z więźbą dachową. Proszę o pomoc, uwagi, wskazówki.
Pozdrawiam

Obsługa klienta
Do Lucjan : Niestety jeszcze nie posiadamy typowych projektów pasywnych, natomiast ten projekt może osiągnąć naprawdę dobry współczynnik przenikania ciepła stosując odpowiednie materiały sprzyjające budownictwu energooszczędnemu. Jeżeli chodzi o łączenie dachu z więźbą to można się porozumieć z wykonawcą, ponieważ to już jest kwestia detalu, tak samo będzie z płytą fundamentową. Tylko, że taką płytę musi zaprojektować konstruktor z architektem na etapie adaptacji budynku na działkę.
    
Danuta R.

  • Dodaj do znajomych

W salonie mógłby być wykusz na stół ze stołkami. Brakuje kotłowni na paliwo stałe i spiżarki.
 
Ewa
Do Przemysław K. : Witam
Panie Przemysławie czy zmiany dotyczące komina i instalacji dokonywał Pana architekt na etapie adaptacji czy zlecał pan to studiu z500.

Pozdrawiam
Ewa

Łukasz
Do Przemysław K. : Witam. Czy opisane tutaj zmiany można zrobić na etapie adaptacji projektu i jakie uprawnienia są wymagane do tego żeby to zrobić (kto może wprowadzić zmiany i czy jest potrzebna jakaś dodatkowa zgoda na nie?)
  
Obsługa klienta
Do Tobi : Czy planuje Pan zmniejszyć domek? bo tam musi być słup od schodów, żeby nie wypadł czasem na środku.
 
Mark
Widziałem na innych projektach że Studio wysyłało zestawienie materiałów. Jestem zainteresowany tym projektem i proszę o przesłanie takiego zestawienia na adres [email protected] Dziękuję i pozdrawiam
   
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem