Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Marek stańczyk
projekt właśnie kupiłem .szukalismy wraz z żoną projektu od września ,wszystko przemawiało za z123,jest świetny .jesteśmy na etapie zakupu materiałów ,w projekcie planuje kilka zmian,po pierwsze strop gęstożebrowy .mała łazienka przeniesiona w miejsce spiżarni ,dzieki temu unikamy przechodzenia przez salon do kuchni i zwiększa się hol,wstawienie drzwi zewnętrznych z kotłowni i koniecznie okno w dużej łazience.myslę też o oknach w dachu po bokach.

OlaL
Witam, nasz pierwotny wybór to ZX13, ale gminie przeszkadzał zbyt mały kąt nachylenia dachu (7st.), więc wybraliśmy Z123 - identyczny układ pomieszczeń. Zmiany, które wprowadzamy to zmniejszenie kąta nachylenia dachu:) do 25stopni, okno w łazience, oraz wyodrębnilismy garderobę z jednej z sypialni. Dom będzie ogrzewany pompą ciepła. jeszcze w październiku zdążylismy zrobić fundamenty, ciąg dalszy od marca/kwietnia, a koniec 2011 - wymarzona przeprowadzka!

Adam
Dzwonilem do Z500 i powiedzieli mi, ze tu jest blad na stronie i ze prawdziwy kosztorys to 404tys. Ja rozumiem, ze ceny wahają się między regionami, wykonawcami itp. ale bylem juz prawie zdecydowany na z123, a teraz okazuje sie, ze mnie nie stac, bo byla roznica 115tys. w kosztorysie. Teraz nie wiem czy mam dalej szukac jakiegos projektu w z500 (a projekty tego studia bardzo mi pasuja), bo nie wiem gdzie jeszcze czaja sie takie "niespodzianki". Prosze, zeby ktos ze studia sie ustosunkowal do tego.

Koka
Bardzo to interesujące.. Faktycznie też uważam, że głos w tym miejscu powinno teraz zabrać studio. Ja osobiście przygotowywałam dla własnych potrzeb kosztorys tego projektu, biorąc dane z rysunku szczegółowego i jego szczegółowego opisu, przeliczając metry kwadratowe ścian, fundamentów i innych spraw konstrukcyjnych, zestawiając to z cenami materiałów budowlanych w moim regionie i uważam, że cena ok. 300 tys. jest bliższa prawdy. Ale... Ze swej strony postaram się przekazać te sugestie pracowni z-500, ale na innym formularzu, bo tutaj rzadko zaglądają.

Koka
Drodzy Państwo! Napiszę parę słów od siebie. Dyskutowany projekt, osobiście nieskromnie zauważam, jeden z lepszych, w technologii, zagospodarowaniu przestrzeni, oszczędnościach (wszelkich). W każdym projekcie wszystko można zmienić, tylko po co? Są dziesiątki tysięcy projektów, które (jak ktoś chce), można przejrzeć, by znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Oczywiście, trzeba dać co nieco więcej sobie na to czasu. Jak ktoś go nie posiada, znaczy, jest bardzo zajętym, zawsze może zlecić swój wymarzony projekt bezpośrednio projektantowi, za, bagatela, jakieś 8 tysi... A jak nie stać go na to, zawsze można poświęcić na to choć godzinę swego snu, zawsze to coś... Ja szukałam wiele miesięcy, zaczynałam wybór mojego wymarzonego projektu od Pinokio 2G, później był Z26, tk-30, tk-29, ostatecznie po wielu, wielu rozważaniach padło na z123. Pod niego kupowaliśmy działkę, z kierunkami innymi, niż zamierzenie projektanta, wejście od wschodu, salon od zachodu, bo to, moim zdaniem lepiej doświetlone miejsca. Pisząc w wielkim skrócie, Państwo Drodzy, dla chcącego, nic trudnego, podstawą chęć. A co do kosztów, o których tu mowa była, wszystko zależy od cen materiałów, opłat za ekip, czy budujemy systemem gospodarczym, bardzo gospodarczym, czy jednym wykonawcą. Czytajmy, co piszą znawcy, tj. pracownia. Koszt budowy tego domu może być różny, w zależności od regionu, w którym planujemy budowę. A ja, dodam na koniec nieskromnie, mam nadzieję, że uda się go zbudować za mniejszą kasę, niż wskazana po cięciach kosztorysanta pracowni (notabene z mojego regionu), tj, mniej niż wskazane 289 tys. netto. Za moment kupuję ten projekt, będę informować o postępach, jak one zajdą. I polecam wszystkim, czytajcie, choćby dom.pl i kształtujcie wówczas swoje opinie, no chyba, że wypowiadają sie tu sami fantaści. Pozdrawiam wszystkich zapalonych w boju budowy i pragnących urzeczywistnić swe prawdziwe marzenia. kasia

Adam
Pierwsze pytanie o kosztorys:
Jaki w koncu jest ten kosztorys? Bo na stronie dalej jest 289tys, a w komentarzach ktos pisze ze wzrosl z 289 na 404tys, komentarz jest z sierpnia, a kosztorys z wrzesnia, czyzby znow kosz powrocil na 289?

Drugie pytanie konstrukcyjne: Czy mozna garaz przerzucic na druga strone domu, a w salonie wstawic okna?

Trzecie pytanie konstrukcyjne:
Czy mozna kominek przerzucic na druga sciane salonu, tak zeby byl bardziej centralnie, bo planuje dogrzewanie domu kominkiem z rozprowadzeniem powietrza i kominek w centrum temu sprzyja.

GRAŻYNA BUTRYM
pytanie do pana Alberta, który już wybudował z123 jaki był koszt wybudowania stan zamknięty i bardzo proszę jeśli to możliwe o zdięcia z tej budowy na adres e-mail [email protected] (ja jestem na etapie fundamentów)

Jacek
Do GRAŻYNA BUTRYM : ja już mieszkam w tym domu-zaczynałem w marcu 2011r,wprowadziłem sie w listopadzie 2011r.Super przestrzenny domek-koszt bez elewacji ok 310 tyś.-woj.lubelskie.Co proponuje to wstawienie drzwi w kotłowni-ułatwia życie.
 
Edyta mazur
witam. jesteśmy na etapie wyboru projektu domu. Ten odpowiada właściwie wszystkim naszym oczekiwaniom jeżeli chodzi o parter. Chcielibyśmy jednak, aby poddasze można było zagospodarować, co jak czytam, jest możliwe po przeprojektowaniu. Interesuje mnie powierzchnia poddasza oraz wysokość budynku po tym zabiegu.
 
Małgorzata T.

  • Dodaj do znajomych

Do Piotrek z lubelskiego : Dzień dobry, bardzo chcielibyśmy zobaczyć z mężem jak wygląda domek z123 w realu. Czy jest taka możliwość u Państwa? Jesteśmy z lubelskiego. prosimy o kontakt mailowy. pozdrawiamy:)

Monika Kotomska
Czy istnieje możliwość zaprojektowania kominka w salonie? Jeżeli jest ktoś w trakcie realizacji tego projekt proszę o przesłanie kilku zdjęć i ewentualnych, dodatkowych sugestii dot. projektu Z123. Pozdrawiam
 
Jolanta rejniak
Witam,
Zapytanie do projektanta. Czy przewidujecie państwo podwariant Z123 z garażem dwustanowiskowym? Bardzo podoba mi się projekt, ale zależy mi na większym garażu.
Pozdrawiam
Jolanta

Aga
mam pytanko odnośnie kosztorysu ponieważ wzrósł z 289 na 404 tys. Dla porównania kosztorys sporo większego domu z81 (został niedawno zaktualizowany) to 314 tys. Co sprawia że z123 jest tyle droższy w budowie?? proszę o odpowiedź ponieważ jestem laikiem w tematach budowlanych, a bardzo podoba mi się ten projekt. Pozdrawiam
  
Sassak agnieszka
Witam, mam pytanie do osób które zrealizowały już budowę tego domu, jaki wyniósł ich koszt postawienia stanu surowego zamkniętego? Jeśli było by możliwe chciałabym również obejrzeć zdjęcia

Magdalena
Również proszę o umieszczenie zdjęć z realizacji projektu Pana alberta, ponoć administrator ma je już dawno.

Joanna Chmielewska
Witam.
Czy ktoś z budujących zmieniał kąt pochylenia dachu na mniejszy,20 lub 25 stopni?
Proszę o informację jaki jest orientacyjny koszt dokonania takiej zmiany w projekcie i jak to się ma do kosztów budowy.
I czy kotłownia niecałe 8m jest wystarczająca na piec na opał stały?

Joanna Chmielewska
Może ktoś posiada wiedzę czy projekt Z123 kwalifikuje się do programu Rodzina na Swoim,przy takim metrażu?

Dawid
Kolego albercie jeśli masz i możesz to prześlij jakieś fotki z realizacji Z123 do administratora strony.

Moim zdaniem projekt jest rewelka! Ciekawe jak będzie się w nim mieszkało? Już nie długo startuje z budową.
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem