Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.

 

dzień budowy

Zdjęcie profilowe
Marek H.
pomorskie

Zanim jeszcze zaczęliśmy budowę naszego wymarzonego domu wiedzieliśmy na pewno, że dom ma być energooszczędny.

Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu 2012r. Do jesieni postawiliśmy stan surowy bez okien z zapapowanym dachem. Zimą daliśmy murom przeschnąć i znowu ruszyliśmy z budową w lutym 2013r.

Wstawiliśmy okna, bramę, dachówkę ceramiczną z panelami słonecznymi w połaci dachu. W międzyczasie zrobiliśmy odwierty do pompy ciepła.

Zabraliśmy się za elektrykę - instalacja przekaźnikowa niskonapięciowa, instalację ogrzewania ściennego, wszelkie wodne do łazienek i kuchni, potem tynkowanie i teraz tynki się suszą a my działamy z instalacją rekuperatora i odkurzacza centralnego.

Następnie zabieramy się za ogrzewanie podłogowe i zalewamy posadzki. Zdjęcia będziemy umieszczać na bieżąco po wykonaniu ww instalacji:)

Od września 2013 roku mieszkamy. Cały czas ocieplamy strop i dach, zima na szczęście nam sprzyja więc cały czas wełna, wełna, wełna......

Instalacja z pompą ciepła sprawdza się rewelacyjnie, jesteśmy bardzo zadowoleni, że utrzymanie domu kosztuje nas tak mało a w następną zimę, kiedy dom będzie już wolny od wód technologicznych i całkowicie zaizolowany będzie to jeszcze mniej!!!! A w słoneczne dni pracują kolektory!!!!!!!!!!!!! Rewelacja!!

Ten dom to duma mojego męża - wszystkie instalacje grzewcze i wodne to jego solidna praca a system izolacji i ocieplenia wg jego zaleceń.

22 kwietnia 2013, 16:38
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

K F.

  • Dodaj do znajomych

Witam,
pomysły macie Państwo rewelacyjne - a jaki koszt całkowity inwestycji ?

BTW. Kotłownia robi wrażenie - prawie jak na Titanicu ;)

Lidia
Do K F. : witam, pomysły dobre bo to co juz pisałem wcześniej, teraz koszt utrzymania domu jest b.niski, za to wiąże się to z inwestycją początkową, skupiliśmy się na budynku i jego ekonomi nie wnętrzach i upiększaniu co można zrobić później, koszt na tym etapie to dwa razy tyle co szacuje stronka z500 dla tego projektu:)

Joanna
A ja mam takie pytanko, czy ktoś z właścicieli z 82 pamięta może ile metrów tynków wewnętrznych wyszło? U nas prawie 950 i coś mi się dużo wydaje, choć mieliśmy spore zmiany w projekcie np. brak stropu nad salonem i może to wina naszych udziwnień?

Lidia
Do Joanna : niestety nie pamiętamy, u nas pewnie też więcej niż standard ze względu na grubszą ich warstwę na ścianach grzewczych, pozdr

Gosia z Gdańska
A ja czekam na nowe zdjęcia z ciekawości i się doczekać nie mogę :) Mamy podobne podejście co do energooszczędności domu, też stawiamy wysoce energooszczędny budynek tylko z proj Z79. Pozdrawiam

Lidia
Do Gosia z Gdańska : witam, wrzuciłam właśnie fotki z poddasza, wydaje mi się, że już wszystko dodałam z takich rzeczy instalacyjnych, chyba, że jest coś co Ciebie interesuje to proszę daj znać, pozdr
2
13
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

22 kwietnia 2013, 16:30
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.
OK, zgadzam się zmieniam zgody