Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.

 

dzień budowy

Zdjęcie profilowe
Anna A.
opolskie

Komentarz po 2,5 miesiąca użytkowania domu: w kwestii kształtu, rozmieszczenia i wielkości pomieszczeń nie zmieniłabym nic, jest idealnie! Rewelacyjne jest wejście do kotłowni tylko z zewnątrz - dokładanie do pieca/czyszczenie go wypada 1x w tyg, a mamy tam świetne miejsce na pomieszczenie gospodarcze "brudne", nie wyobrażam sobie z tymi rzeczami przechodzić przez dom. Co do ogrzewania domu schodzi nam sporo więcej pelletu niż się spodzewałam, 2,5 miesiąca - 2 tony (ogrzewanie + CWU) utrzymujemy w domu temperaturę 20-21 st. C, nie jesteśmy ciepłolubni, ogrzewamy tylko parter, ale sporo ciepła ucieka nam przez strop żelbetowy na niewykończone poddasze. Na początku myślałam, że kominek to zbędny luksus, teraz uważam, że jest niezastąpiony! Kiedy w nocy zabraknie pelletu w zbiorniku, a dorzucamy dopiero po pracy, wieczorem dogrzejemy się kominkiem. Czas bezwładności podłogówki wynosi ok. 12 godzin. Czyli po wygaśnięciu pieca, temperatura w pokojach spada po 12 godzinach, a po ponownym rozpaleniu wzrasta po 12 godzinach. W duże mrozy (- 20, -15 st. C) woleliśmy dogrzać się kominkiem niż zwiększać temperaturę na piecu (utrzymujemy stale 48 - 49 st. C na piecu). Jedne co byśmy zmienili i może kiedyś zmienimy przy wokończaniu poddasza to zmiana wentylacji grawitacyjnej na rekuperację. Przy wietrznym dniu, albo wielkim mrozie temperatura w salonie i kuchni w kilka godzin spadała nam o 2 - 3 st. C.

16 lutego 2017, 12:52
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
5
0
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

Doczekaliśmy się nareszcie kanapy :) Salon kompletny... no prawie, jak widać nie ma jeszcze lampy ściennej, ale to się nie śpieszy.

1 lutego 2017, 16:52
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem