Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
Zdjęcie profilowe
Miłosz I.
lubuskie

 

dzień budowy

Tyle roboty, że nie ma kiedy taczki załadować - jak to na budowie :)

Instalacja elektryczna już w bruzdach, peszlach i korytkach. 

Jutro powinny być gotowe tynki wew.

Wszystkie ściany zewnętrze dostały styropian i siatkę, została tylko mała dziurka na przymocowanie belki nad oknem tarasowym do podtrzymania pergoli tarasowej - niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia :)

Podbitka w 70% skończona.
W przyszłym tygodniu jak podeschną tynki to ekipa zabiera się za układanie styropianu pod posadzkę i pex'ów od c.o./c.w.u

.

24 czerwca 2014, 14:45
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
 
Miłosz I.

buduje Z91
Do Ewelina O. : Styropian biały Genderka 15cm EPS 040.
Z tego co się orientowałem to grafitowy w mocnego słońcu się mocno rozszerza i przed zabezpieczeniem go siatką i klejem może po prostu odpaść lub trzymać się na samych kołkach. Trzeba mieć ogarniętego wykonawcę który zabezpieczy specjalną siatką styropian w razie mocnego słońca.
Mi się wydaje, że 15cm białego to jest wystarczająca izolacja cieplna - dom to nie konserwa ;)
Co do tynków wew. wyszło 366m2 odliczając tylko otwory drzwiowe bo okna były obrabiane. Mamy też lekko zmieniony układ pomieszczeń. Wysokość ścian do tankowania to 2,9 metra.

Ewelina O.

buduje Z91
Do Miłosz I. : Dziękuję bardzo. Spróbuję jeszcze sama przeliczyć m2 ale teraz wiem do jakiej liczmy mam się zbliżyć :) Informacja o styropianie silver bardzo cenna! Szalejemy z ociepleniem, bo ja blokers, przyzwyczajona do ciepełka. Wszystkie elementy betonowe, czyli słupy, wieniec, nawet nadproża mamy od zewnątrz obłożone płytą xps ;-) Napędza nas trochę znajomy, który ma bardzo dobrze ocieplony dom, grzeje gazem i po sezonie zimowym płaci ŚMIESZNE pieniądze za gaz (woda i grzanie) Ale na końcu zdecyduje cena styropianu :)

Lukasz
Wszystko nabiera ksztaltow , jeszcze troche i skonczycie. My ustalilismy strat na marzec 2015 wiec do tego czasu bedziemy sie napawac widokami z Waszej budowy. Jak juz odsapniecie i bedziecie mieli kiedy to wrzuccie kolejne zdjecia . Powodzenia w wykonczeniu.

Ewelina O.

buduje Z91
Do Lukasz : Łukasz ja proponuję fundament na wrzesień a reszta tak jak planujesz -marzec 2015. Beton wyschnie, stężeje, polewać nie będziesz za dużo musiał. A tak musisz czekać na pogodę, później aż beton wyschnie, znowu na pogodę :) Mniej nerwów z powodu oczekiwania. A ekipy są takie że jak gdzieś jest postój idą na inną budowę. Później czekasz na nich, żeby mieli czas przyjść do Ciebie. A wiosna/lato to pełnia sezonu. Deszcz... i już ci wszystko stoi... Takie moje przemyślenia

Lukasz
Do Ewelina O. : Tak wiem i zgadzam sie co do fundamentow, jednak zalezy to od kilku czynnikow i caly czas sie bijemy z myslami kiedy zaczac budowe. No i tu mam do Was pytanie . Jaki mieliscie koszt fundamentow łacznie , roboty plus robota ekipy.
 
Miłosz I.

buduje Z91
Do Lukasz : U mnie wyszło
1) 26 440 - geodeta(tyczenie budynku, poziomu posadzki, osi konstrukcyjnych oraz wznowienie znaków granicznych), stopy fundamentowe, ścianka fundamentowa, ocieplenie i izolacja, dysperbit, zagęszczanie gruntu, chudziak
2) 900zł - koparka (wykop pod fundamenty, równanie i nakopanie piachu na obsypywanie fundamentów)
Całość 27 340 robota z materiałem po stronie wykonawcy:)
1
8
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

Dachówka już na właściwym miejscu.
Ścianki działowe wymurowane.
Komin wyłożony płytkami, wyłaz wraz z ławą zamontowany, a teraz można posiedzieć na kominie i napawać ...

20 maja 2014, 23:13
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.
OK, zgadzam się zmieniam zgody