Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
Zdjęcie profilowe
Daniel K.
małopolskie

 

dzień budowy

Fundament gotowy! Płyta wykonana w technologii Izodom 2000 przez dostawcę systemu. Prace trwały 6 dni i były wykonane przez zorganizowaną ekipa, która dobrze wie co robi i której nie trzeba ciągle pilnować:-) Profesjonalnie 10/10. Pogoda dopisała, padać zaczęło w trakcie zalewania płyty więc nie trzeba jej podlewać:-)

17 lipca 2016, 09:51
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Michał
Faktycznie wygląda książkowo. Niestety cena (54tys) wydaje się nieco wygórowana- zwłaszcza dla płyty bez ogrzewania. Czekam na kolejne relacje ;)

Daniel K.

buduje Z242
Do Michał : Właściwie płyta kosztowała 52 tys (2 tys to inne wydatki). To rzeczywiście drożej od tradycyjnego fundamentu ale mamy prawdopodobnie najcieplejszy fundament w Europie:) Co do kosztów, niby drogo ale jak się posumuje wszystko to wychodzi nie tak źle. Same kształtki z periporu gdybym chciał kupić to ok. 20000, do tego 28 m3 betonu W8, ponad 3 tony stali, prace ziemne 2 dni od rana do nocy, ponad 100 ton zagęszczonego kruszywa no i robocizna. I święty spokój, zero stresu, codzienna kontrola poprawności wykonania była tylko formalnością. Teraz ściany murujemy w technologii tradycyjnej, mamy bardzo dobrą ekipę spod gór, robota idzie szybko i dobrze że hej ale jednak załatwianie wszystkiego dla majstrów jest męczące. Liczenie ilości materiałów, zamawianie, domawianie, koordynacja transportów, rozliczanie, jeżdżenie po drobiazgi, to wszystko zabiera sporo czasu i energii.
A co do płyty, poza ciepłem, dochodzi stabilność i rozkład obciążeń niemożliwy do uzyskania przy tradycyjnym fundamencie. Więc nie ma mowy o nierównomiernym osiadaniu, pękaniu ścian itd. Myślę, że to było warte tych 52 tysięcy:)

Monika
Do Daniel K. : Witam Bliźniaka. Odrazu widzę że technologia podobna-płyta. Czy w płycie masz podłogówkę zatopioną? I czy masz szkody górnicze? jakiej grubości masz płytę?
Podglądam i kibicuje.

Daniel K.

buduje Z242
Do Monika : Witaj. Płyta to 25 cm żelbetu wykonanego na 25 cm periporu. Sama płyta nie będzie ogrzewana z kilku powodów, z których najważniejszym jest fakt, że poziom 0,00 (tj. posadzka parteru) będzie 60 cm ponad wykonaną płytą. Wykonany z bloczków betonowych fundament będzie wypełniony zagęszczonym kruszywem i chudym betonem, dopiero na to styropian i wylewka z podłogówką. Cel tego zabiegu jest prozaiczny - chcemy mieć lepszy widok na okolicę:-) Poza tym dom budowany bezpośrednio na płycie przy naszym ukształtowaniu działki byłby zbytnio zagłębiony. I nie ma u nas szkód górniczych - zaczynają się gdzieś 50 km na zachód:-) Po prostu chcieliśmy mieć ciepły fundament (U=0,14)
2
4
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

Kopanie rozpoczęte, zaplecze się tworzy, najważniejszy budynek na budowie już stoi:-)

24 czerwca 2016, 13:41
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem