Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
Zdjęcie profilowe
Kuba i Agnieszka Z.
mazowieckie

 

dzień budowy

Ściany zewnętrzne nośne: gazobeton 24 cm plus styropian 10 cm plus ściana osłonowa z gazobetonu 12 cm.

Ściany wewnętrzne: 1/4 wymurowane z czerwonej cegły (w celach ozdobnych). Pozostałe z gazobetonu.

Kominek: jego miejsce zajmie piec kaflowy, jednakże w przewidzianym dla niego miejscu została wykorzystana cegła szamotowa.

Słupy przy wejściu i tarasie: nie zostały wylane, ale wymurowane z cegły klinkierowej (tej samej, z której powstał cokół), poszerzone względem oryginalnego projektu.

Kominy: wszystkie kanały z cegły czerwonej. Nad poziomem pokrycia dachowego z cegły klinkierowej. W kotłowni komin powiększony o jeden otwór dymowy dla ewentualnego pieca węglowego (ogrzewanie jest gazowe).

Strop: monolityczny, wylany nad całym budynkiem. Nad zadaszonym tarasem i przed wejściem do budynku strop nie został wylany (efekt podobny do 'pustki' w salonie). Strop podwyższony na całej powierzchni budynku (pomieszczenia są dzięki temu znacznie wyższe).

Ścianki działowe: liczne przesunięcia i likwidacja dziwnych wnęk w oryginalnym projekcie. Ścianka między kuchnią a salonem przesunięta w kierunku salonu. Jest to ściana działowa z cegły czerwonej o gr. 12 cm a nie 24 cm ściana nośna, jak przewidziano w projekcie. Wejście na strych w garażu, dzięki czemu powiększyliśmy małą łazienkę o prysznic. Dużą łazienkę również powiększyliśmy kosztem wnęki w sypialni i szerokości korytarza. Dodatkowo ścięliśmy jeden z jej rogów, dzięki czemu po wejściu do budynku nie ma wrażenia labiryntu (widoczne wejścia do sypialni i więcej wolnej przestrzeni). Jeden ciąg komunikacyjny pomiędzy sienią, garderobą i pomieszczeniem gospodarczym, zakończony oknem (nie chcieliśmy, aby spaliny wnikały do garderoby, oraz chcieliśmy uniknąć konieczności noszenia prania przez garaż).

Otwory okienne: cięcia, cięcia i jeszcze raz cięcia.

4 września 2013, 23:00
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
2
0
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

Wykop, zbrojenie i wylanie ławy fundamentowej stanowiły pierwszy etap. Następnie izolacja z papy i podwyższenie z bloczków betonowych. Ściany powyżej ławy fundamentowej...

4 września 2013, 22:14
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem