Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
Zdjęcie profilowe
Ola Z.
dolnośląskie

 

dzień budowy

Kwiecień-plecień nie przeplata – na budowie sporo lata!


02-04.04.2016 Rozpoczęło się montowanie murłaty, a następnie belek stropowych – w jasny sposób zaznaczył się kolejny etap prac ponad murami. Ekipa cieśli uwijała się jak w ulu – każdego dnia widać fajny progres. Konstrukcja więźby wyszła w górę 4 kwietnia, a już w okolicy 8 kwietnia więźba była praktycznie skończona. Ładna i sprawna robota. W międzyczasie na budowę przyjechały dachówki (Bogen Reform 11 – w kolorze czarna angoba; półpłaska, ciekawa), blachy (VM Zinc), okna dachowe (Okpol ISO22), rynny tytan-cynk z VM Zinc (kilka poszło do wymiany - przyjechały pogięte lub porysowane), membrana (Dorken Delta Vent-S – chciałem coś porządnego, ale nie przesadnie drogiego), gwoździe, kątowniki ciesielskie, itp. Całość zamawiałem sam – cena „po znajomości” dała radę. Ok. 11 kwietnia zabrałem się do malowania deski czołowej – zamysł był taki, żeby pasowała do bramy garażowej Wiśniowskiego w kolorze Winchester. Poszły na nią 3 warstwy Sadolinu: impregnat i 2x kolor. Niestety jak przypuszczałem trafienie w kolor nie było proste – deska wyszła ciemniej niż brama….


15.04.2016 Prace ekipy dekarzy rozpoczęły się od montażu deski czołowej oraz obrobieniu jej blachą. Panowie w dobrym tempie uwijali się z tematem i opasali deską prawie cały dom po obwodzie. Cztery dni wcześniej murarz zaczął stawiać komin systemowy (Tona) ponad dach i w ciągu 4 dni wykonał na obu kominach wieńce pod klinkier (Wienerberger Matrix), a następnie rozpoczął wymurowywać klinkierem część ponad dachem. Kolejnego dnia rozpoczął się montaż membrany dachowej i nabijanie łat. Poczułem się jak na budowie domu z drewna w USA – pistolet na gwoździe zamiast młotka i gwoździa i BAM, BAM! Gwoździe siedzą w łacie i krokwi – praca szybka i przyjemna, szkoda tylko że dość droga dla inwestora (oryginalne gwoździe do wbijarki są drogie jak diabli). Płacąc, czułem jakbym kupował naboje do kałasznikowa… Ale w końcu szybko i dobrze to nietanio….


19.04.2016 Rozciąganie membrany i nabijanie łat oraz wykończenie komina ponad dach zakończyło się sukcesem. Co prawda zabrakło trochę membrany, ale została uzupełniona kawałkiem Tyveka, który został dekarzowi z innej budowy – nie protestowałem, dobry produkt. Kominy wyszły fajnie, tak jak chcieliśmy. W ciągu dnia panowie montowali haki pod rynny po to, aby kolejnego dnia powiesić część rynien i rozpocząć układanie dachówki. Niezłe tempo nadali. Tego dnia mogłem podziwiać dachówkę na fragmencie dachu nad garażem – trafiła idealnie w mój gust.


21.04.2016 Zamontowany został wraz z ławką kominiarską wyłaz na dach do komina – fajnie, że udało się go schować za szczytem dachu po stronie ogrodu – jakoś mi wizualnie psują efekt te wyłazy. Grzecznie poproszony dekarz stuknięte dachówki i te przecinane w koszach elegancko zaciągał od razu specjalną farbą w kolorze czarnym z angobą, dzięki czemu żadnych czerwonych śladów ceramiki nie stwierdziłem. Na budowę przyjechał też transport z Ytongiem do ścianek działowych. Tego samego dnia, a właściwie wieczoru pojechałem do znienawidzonego Leruła Merlę i kupiłem drzwi techniczne. Stwierdziłem, że zmieszczą się do Octavii. Żeby je włożyć do auta straciłem chyba z 20 min., ale się udało :)


24.04.2016 Niestety okazało się, że nie starczyło dachówki i tył nie został w całości pokryty. Grr, ktoś nawalił i to nie byłem ja. W każdym razie robota dekarska prawie skończona. Odsadzone zostały 3 okna dachowe w salonie – wyglądają super. Dekarz założył też kominki wentylacyjne. Jedyne w czym się nie dogadaliśmy wystarczająco dokładnie z dekarzem to miejsce obsadzenia wyłazu z frontu – zrobił go z lewej strony komina na górze, a ja chciałem go schować za kominem… Dekarz twierdził, że tego okienka nie da się tam wsadzić, ja twierdziłem inaczej (zmierzyłem i mi wchodziło). W późniejszym etapie przy okazji układania pozostałej części dachówki okazało się, że jednak mam rację i wyłaz znalazł miejsce za kominem i jest fajnie mało widoczny. Wierzcie w swoje zdanie :)


25.04.2016 Około południa przyjechała ekipa do montażu bramy garażowej – najszersza, 5-metrowa wersja Wiśniowskiego w kolorze winchester. Silnik zmieniony z firmowego na Marantec Comfort C270 – solidniejszy, generalnie ma być lepszy. Oczywiście trafił do bagażnika, żeby ktoś się zbytnio nie zainteresował i wymontował… Brama zamawiana w tej samej firmie co okna - prezentuje się świetnie. Pamiętajcie, że co prawda wydaje się to lekkomyślne, ale trzeba z bramy zdjąć folie zabezpieczające. Długotrwałe jej pozostawienie na bramie może się skończyć odparzeniem i problemami z odcieniem koloru okleiny.


26.04.2016 Przyjechały okna i rolety – ekipa chyba z sześciu chłopa sprawnie uporała się z rozładunkiem. Zdecydowaliśmy się na produkcje firmy Adams, trzyszybowe, profile Veka Softline 82, rama stalowa, zaczepy antywyważniowe w standardzie – załapaliśmy się na promocję zimową i cena była korzystna. Kolor na zewnątrz: antracyt, wewnątrz: białe. Przenikalność dla całego okna ok. 0,8 W/m2K. Rolety podtynkoweto Portos Integro w kolorze antracyt, chowane w warstwie ocieplenia. Ciepły montaż z taśmami VBH wewnątrz i na zewnątrz. Ciepłe parapety z XPSa specjalnie dostosowane pod profile. Do okien balkonowych i niektórych fixów zdecydowaliśmy się na poszerzenia, aby możliwie odciąć mostki cieplne. W czasie wyboru tych wszystkich parametrów doktoryzowałem się w zakresie okien, a pomógł mi w tym p. Marcin z salonu – człowiek ewidentnie wiedzący o czym mówi. Byłem lekko zdziwiony, kiedy panowie potwierdzili, że z montażem powinni się uwinąć do 16:00. I rzeczywiście jak powiedzieli tak się stało. Nawet drzwi zamontowali. Całe szczęście przed podpisaniem protokołu odbioru przeszedłem się z szefem ekipy obejrzeć okna, a szczególnie ramy – w 3 sztukach znalazłem obicia i do protokołu powędrowała odpowiednia notatka. Można powiedzieć, że SSZ bez instalacji i elewacji zaliczony!


29.04.2016 Rozpoczęło się murowanie ścianek działowych wewnątrz. Kilka rzeczy trzeba było potwierdzić, bo w kilku miejscach projekt vs rzeczywistość się rozminęły. Całe szczęście, że w okolicach końca lutego rozpoczęliśmy współpracę z Panią architekt wnętrz, która uwzględniając niektóre zmiany wyrysowała nam m.in. dokładne rozmieszczenie ścianek wraz z ich grubością. Prace jak w przypadku murów zewnętrznych szły sprawnie i z pierwszymi warstwami bloczków wewnątrz zakończył się dla nas pracowity i dynamiczny kwiecień. Udało się zrobić więcej niż wespół z żoną zakładaliśmy :)

2 lipca 2016, 23:12
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
  
Ola Z.

buduje Z199
Do Patrycja : Cześć, rozumiem, że chodzi Ci o to jaka jest długość okapu w rozumieniu odległości od gołej ściany? Jeżeli tak jest to ok. 75 cm. Do ściany dojdzie ok. 20 cm styropianu więc realnie będzie to ok. 55 cm. Przy głównym wejściu okap jest dłuższy ze względu na wcięcie tej strefy w stronę wnętrza. D.
2
4
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

W marcu jak w garncu?


03.03.2016 Korzystając z chwili wolnego pojechaliśmy oglądać stolarkę – okna, drzwi, rolety i bramę garażową. Zrobiliśmy rekonesans...

25 maja 2016, 00:37
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem