Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Przyjazny kredyt
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

FAQ

Odpowiedzi
na najczęściej
zadawane pytania

FAQ dotyczy:

Najnowsze (9)


 • Czy wybudujecie mi dom?

  Firma Z500 specjalizuje się w projektowaniu budynków jednorodzinnych i kreowaniu nowoczesnej architektury na rynku Polskim i zagranicznym. Nie zajmujemy się budową domów lecz współpracujemy z profesjonalnymi firmami budowlanymi, budującymi nasze domy w różnych technologiach. Po zakupie projektu domu, możesz otrzymać bezpłatną ofertę na budowę domu w wybranej technologii budowy.

  Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy? tak


 • Czy można zamówić projekt wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła?

  Projekt wentylacji mechanicznej (rekuperacji) jest integralną częscia każdego naszego projektu od 2017 roku

  Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy? tak


 • Czy można przesuwać ściany działowe?

  Ścianki działowe są wewnętrznymi przegrodami oddzielającymi od siebie pomieszczenia. Nie pełnią funkcji elementów konstrukcyjnych w budynku. Można je przesuwać już na etapie budowy przez kierownika, wymagają tylko wpisu do dziennika budowy.


  Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy? tak


 • Czy mogę w projekcie zrobić płytę fundamentową?

  Dla projektów domów typowych zazwyczaj przyjmuje się fundamenty tradycyjne, ale projekt taki można przystosować do płyty fundamentowej.

  Po wykonania badań geotechnicznych można zmienić rodzaj fundamentów. Zmiana technologii fundamentów wiąże się ze zmianą wyliczeń materiałowych, przyjętych wcześniej dla danego projektu domu typowego.

  Jeżeli w projekcie będziesz chciał zmienić tradycyjny fundament na płytę fundamentową otrzymasz od nas bezpłatną, pisemną zgodę autorską. Zmianę taką można wykonać przez współpracujących z nami architektów lokalnych kontaktując się z naszym Studio Adaptacji lub przezdowolnego architekta adaptującego za naszą bezpłatną, pisemną zgodą.

  Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy? tak


 • Jaka powierzchnia pomieszczenia gospodarczego wystarczy, żeby umieścić w nim kocioł na paliwo stałe?

  Wielkość pomieszczenia gospodarczego zależy od rodzaju i wielkości wybranego kotła na paliwo stałe. Lecz w naszych projektach przyjmujemy, że pomieszczenia takie powinny mieć od 5m2 powierzchni.


  Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy? tak


 • Czy można powiększyć/ zmniejszyć dom?

  Oczywiście można powiększyć lub zmniejszyć dom. Najłatwiej wykonać taką zmianę w domach z dachem dwuspadowym, tak aby nie zmienić geometrii dachu (rozpiętości konstrukcyjnej). Zmiana gabarytów budynku jest to jednak spora konstrukcyjna przeróbka. Często na taką zmianę decydują się osoby, których działka nie pozwala na wybudowanie domu według upatrzonego projektu. Zmiany tej możesz dokonać u lokalnego architekta lub kontaktując się z naszym Studio Adaptacji.


  Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy? tak


 • Czy kalkulacja szacunkowa zawiera cenę instalacji?

  Tak, w kalkulacji szacunkowej została przyjęta szacunkowa wartość wykonania standardowych instalacji dla danego domu.

  Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy? tak


 • Kiedy zamówienie będzie zrealizowane?

  Jeżeli wybrany przez Ciebie projekt posiada czas realizacji 3 dni robocze to oznacza, ze jest gotowy i będzie do Ciebie wysłany w ciągu 1-2 dni. Jeżeli natomiast projekt posiada czas realizacji 15 dni i więcej, oznacza to, że projekt wymaga opracowania i zostanie wysłany po wykonaniu niezbędnej dokumentacji projektowej.

  W każdym z przypadków, o wysyłce projektu zostaniesz powiadomiony mailowo. W mailu znajdziesz numer przesyłki, który pomoże w śledzeniu zamówienia.

  Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy? tak


 • Czy ceny w kosztorysie szacunkowym są przybliżone do cen rzeczywistych?

  Kosztorys szacunkowy przedstawia jedynie orientacyjną cenę budowy domu. Ostateczny koszt wybudowania domu zależy w głównej mierze od użytych przez inwestora materiałów, miejsca budowy oraz pozycji nieobjętych w kalkulacji (np: wywóz śmieci, wymiarowanie działki itp). Wyliczany jest każdorazowo na podstawie cennika budowlanego SEKOCENBUD ważnego na dzień wyliczeń.

  Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy? tak


Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy? napisz do Nas


SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Wykorzystując wiedzę oraz doświadczenie naszych projektantów, architektów oraz konstruktorów przedstawiamy listę polecanych i sprawdzonych producentów materiałów budowlanych.
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem