zamknij
projekty domów
adaptacja i zmiany
przyjazny kredyt
plac budowy

KONTO Z500

Załóż konto Z500. Uzyskasz wiele przydatnych narzędzi:
 • dodaj do ulubionych
 • porównaj ulubione projekty
 • zobacz jak budują
 • zapytaj jak idzie budowa
 • zobacz kto buduje w okolicy
 • pobierz rysunki szczegółowe do projektu
ZAŁÓŻ KONTO
Masz już konto?

W ten sposób oszczędzisz na budowie nawet 50 tys. zł!

W ten sposób oszczędzisz na budowie nawet 50 tys. zł!

Planujesz budowę domu? Pośpiesz się!
Szybka decyzja pozwoli Ci zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Unijne wymogi oszczędzania energii wpływają znacząco na zmiany przepisów towarzyszących budowie domu. Nowelizacja warunków technicznych, jakim muszą odpowiadać budynki od 1 stycznia 2017 roku w istotny sposób podniesie koszty budowy domów. Konieczne będzie:


Zastosowanie droższych materiałów budowlanych

Zmienią się progi dozwolonych wartości współczynników U (opór cieplny przegród budowlanych) oraz EP (energia pierwotna). Warto uświadomić sobie te różnice na przykładzie budownictwa jednorodzinnego. Obecne dopuszczalne wartości to 120, a od przyszłego roku już 95. Planowane zmiany w praktyce oznaczają, że dom będzie musiał być cieplejszy i przyjaźniejszy środowisku.


Zamontowanie specjalnych instalacji oszczędzających energię

W Z500 wszystkie projekty zostaną wyposażone w rekuperację. Tym samym wentylacja grawitacyjna zostanie zastąpiona wentylacją mechaniczną.


Zużycie większej ilości materiału na ocieplenie

Nowe wymogi techniczne wymuszą zwiększenie minimalnej grubości izolacji elewacji i dachu średnio o 2 cm.


Zastosowanie droższych okien i drzwi

Parametry przenikalności dla stolarki również ulegną zaostrzeniu w związku z czym konieczne będzie zastosowanie drzwi i okien spełniających wyższe wymogi.


Wszystko to pociąga za sobą dużo większe nakłady finansowe już na etapie projektowania i budowania domu. Nie ma co ukrywać…. od przyszłego roku budowa domu będzie droższa i nikt nie uzyska pozwolenia na budowę, jeśli projekt nie będzie uwzględniał podanych współczynników. Warto zwrócić uwagę na to, że każdy projekt będzie musiał być zaktualizowany pod kątem nowych wymogów, co może oznaczać, że cały proces w przyszłym roku będzie wydłużony – czas przygotowania dokumentacji dostępnej dziś „od ręki”. w sezonie przyszłego roku może potrwać nawet 20 dni roboczych! Jeśli będziemy dysponować projektem kupionym wcześniej, również zaistnieje konieczność dostosowania go do nowych, raczej trudnych do realizacji, przepisów.

Dlatego, jeśli masz w planach budowę domu, warto się pośpieszyć - projekt kupić już teraz i postarać się pozwolenie na budowę jeszcze w tym roku. Realnie pozwoli to zaoszczędzić na materiałach budowlanych oraz na czasie.Co Ty na to?

|
lub
|
podpisz się
^
         
Grzegorz
Nie wiecie jak bardzo sie cieszę że daliście baner o zmianie w prawie budowlanym!! Miałem kupowac projekt i bawić się w przerabianie go na energooszczędny a teraz poczekam! Nie wiem czemu nie działa wam kalkulator Ile Pali od dawna co jest frustrujace. Dlatego cieszę się że wreszcie przerobicie swoje projekty na energooszczędne i będzie w nich rekuperacja bo chyba nikt już bez tego nei buduje. Szkoda tylko że trzeba było zmian w prawie żebyście to zauważyli. Jednak wasz banner będzie miał skutek odwrotny, każdy myślacy poczeka aż zmienicie projekty dlatego spieszcie się jak checie je sprzedawać bo zrobi się wam zastój. Ja na pewno nie kupię projektu przed zmianami!

Do Grzegorz : Bardzo mądra wypowiedź, Popieram. Każdy chce zarobić wiadomo, ja i tak zastanawiam się nad jednym domem z tej strony, lecz tylko z projektem rekuperacji, wiadomo lepiej zainwestować te 15-20 tyś. (Nie budujemy już kominów wentylacyjnych z instalacją grawitacyjną więc 1/3 kosztów już zaoszczędzona) szybko się zwraca. Poczytajcie o plusach Instalacji Rekuperatorów nie zapominając o minusach, jednak więcej na plus;)
   
wpa
Do Bartosz B. : KAŻDY kto potrafi liczyc bierze od paru lat rekuperacje bo po prostu zwraca sie po paru latach. Gdy dom jest energooszczedny czyli szczelny to nie da sie inaczej wpuszczac powietrza z zewnatrz bo nie ma dziur. A jak ktos chce budowac durszlak to powinien wrocic do 4 klasy podstawowki na matematyke i policzyc ile straci przez czas uzytkowania domu. Niestety u nas jeszcze ludzie nie potrafia czesto liczyc i patrza zeby teraz bylo jak najtaniej a potem sie bedzie palic smieciami z braku kasy na ogrzewanie :( Żałosne.

Do wpa : Drogi kolego wpa.
Proszę nie obrażać osób na które wymieniają się poglądami i spostrzeżeniami dotyczącymi inwestycji.
Proszę o merytoryczne przedstawienie tematu dla mnie i dla innych inwestorów.
Jeżeli wyliczenia są na poziomie 4 klasy to z pewnością nie będzie problemu aby przedstawił pan wyliczenia.
Chyba że podstawówka była dawno i zapomniał pan liczyć... tak, to był by argument.


 
Bruno
Do michal : Kuzyn wkopał się w rekuperację 10 lat temu , deyznfecja , odgrzybianie , prąd do silnika wentylatora, szumy, zabrudzenia w okolicach wylotów, zapachy z kuchni rozprowadzone po domu, a przez połowę roku i tak otwarte okno balkonowe na taras ........ jak się tak zastanowić to każde rozwiązanie ma jakieś minusy. no i naszae polskie zarozumialstwo. :-)
 
Co ulepszyć?