MAJOWE SZALEŃSTWO PROMOCJI W Z500! AŻ 15% RABATU NA WSZYSTKIE PROJEKTY DOMÓW. WYKORZYSTAJ SZANSĘ I OSZCZĘDŹ NAWET 6000 ZŁ I WIĘCEJ! TYLKO DO 20.05.2019
AŻ 15% RABATU NA WSZYSTKIE PROJEKTY DOMÓW

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Przyjazny kredyt
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Adaptacje i zmiany w gotowym projekcie domu

Różne konfiguracje projektu Z7: wersja podstawowa projektu, z poddaszem użytkowym, z garażem po lewej stronie, wersja w technologii drewnianej z kątem nachylenia dachu 35 stopni

Każdy gotowy projekt domu wymaga adaptacji czyli dostosowania do warunków na działce. Zlecając architektowi adaptację możesz jednocześnie wprowadzić poprawki lub zmiany do projektu gotowego.

Zamów gotowy projekt domu z adaptacją

STUDIO ADAPTACJI to dedykowana usługa dla tych, którzy wolą załatwić zmiany kompleksowo i zlecić przygotowanie projektu adaptacji nie ruszając się z domu. Posiadamy bazę blisko 60 autoryzowanych architektów, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać adaptację na terenie całej Polski.

CO ZYSKUJESZ?
– Pomoc profesjonalnych projektantów, architektów i konstruktorów
– Łatwiej uzyskasz kredyt lub nawet dotacje na budowę
– Oszczędność czasu i pieniędzy
– Gwarancja bezpieczeństwa i jakości
– Kompleksową usługę w jednym z blisko 60 punktów na terenie całego kraju

Zmiany, ale jakie?

Na początku trzeba ustalić, jakiego rodzaju planujesz zmiany i do jakiej kategorii należą. Zmiany można podzielić na:

Zmiany istotne – wymagające ingerencji w konstrukcję budynku lub w gabaryty zewnętrzne domu. Do takich zmian można zaliczyć doprojektowanie garażu, zmianę wymiarów zewnętrznych, podniesienie ścianki kolankowej, zmianę kąta nachylenia połaci, zmiany konstrukcji ścian nośnych, stropu lub dachu. Konieczna będzie pomoc projektanta.

Zmiany nieistotne – bez wpływu na wymiary lub konstrukcję budynku czyli np. zmiany w obrębie ścianek działowych, zmiany podziału i układu wnętrza lub instalacji itd. Zmiany te uznawane są za nieistotne i możesz je wykonać w trakcie realizacji w porozumieniu z kierownikiem budowy lub wykonawcami.

Zmiany możesz wprowadzić nawet w trakcie budowy, ale musisz liczyć się z odstępstwami od harmonogramu i kosztami. Jeśli planujesz poważniejsze zmiany lepiej zgłosić to do projektanta adaptującego jeszcze przed złożeniem projektu w urzędzie. Unikniesz zbędnych formalności przy składaniu projektu zamiennego.

Kto pomoże nanieść zmiany i wykona adaptację gotowego projektu domu?

Nasi partnerzy z całej Polski gotowi są pomóc i wprowadzić zmiany oraz dokonać adaptacji wybranego przez Ciebie projektu. Sprawdź listę wybranych partnerów na ostatnich stronach katalogu lub znajdź najbliższą lokalizację na stronie z500.pl/partnerzy-z500. Możesz także zamówić kompleksowo projekt Z500 ze zmianami w STUDIO ADAPTACJI.

Aby być dobrze przygotowanym...

Zanim wybierzesz projekt lub rozpoczniesz zaawansowane rozmowy z wykonawcami przygotuj Warunki Zabudowy lub Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania oraz aktualną mapę do celów projektowych w skali 1:500. To podstawa, aby przystąpić do wykonania adaptacji projektu. Aby projektant adaptujący mógł wprowadzić przeróbki do wybranego przez Ciebie projektu, potrzebujesz zgodę autorską.

WSZYSTKIE PROJEKTY Z500 ZAWIERAJĄ, BEZPŁATNĄ ZGODĘ NA ZMIANY, KTÓRE MOGĄ DOTYCZYĆ MODYFIKACJI ŚCIAN, OTWORÓW, BRYŁY BUDYNKU, DACHU ORAZ ZMIANY TECHNOLOGII I MATERIAŁÓW.

10 sztuczek, dzięki którym dopasujesz gotowy projekt domu do Twoich potrzeb, warunków zabudowy i nasłonecznienia.

1. SPRAWDŹ WARIANTY GOTOWYCH PROJEKTÓW DOMÓW
Strefę dzienną z salonem i tarasem najlepiej usytuować od południowego zachodu. Często założenia optymalnego nasłonecznienia lepiej spełnia odbicie lustrzane projektu. Aby dopasować dom do warunków nasłonecznienia możesz wykonać dodatkowo okno, lukarnę, wykusz czy balkon lub je zlikwidować. Jak dobrać optymalne nasłonecznienie pomieszczeń.

2. PODSTAWA LUB LUSTRO PROJEKTU
Umiejętne wykorzystanie promieni słonecznych padających na elewację zmniejszy wydatki na ogrzewanie. Od północy powinna być minimalna liczba przeszkleń, a od południa – maksymalna (np. strefa dzienna, pokoje mieszkalne). Dzięki temu pomieszczenia będą naturalnie dogrzewane przez słońce i chronione przed zimnem.

3. DOPASUJ LOKALIZACJE TARASU
Taras możesz usytuować dowolnie. Aby zachować komfort użytkowania tarasu pamiętaj, aby lokalizacja znajdowała się z dala od śmietników, kompostowników oraz miejsc postojowych czy ruchliwej ulicy. Wg przepisów należy zachować odległość od granicy nie mniejszą niż 1,7 m (ściana bez okien) lub 2,7 m w przypadku ściany z drzwiami lub oknami.

4. WPUŚĆ WIĘCEJ ŚWIATŁA
Aby zapewnić dopływ światła lub lepszą widoczność terenu przed domem wykonaj wykusz, balkon, lukarnę lub portfenetr. Na poddaszu zamiast okien połaciowych można wykonać lukarnę, która zwiększy wysokość pomieszczenia i poprawi komfort użytkowania.

5. DODAJ LUB USUŃ OKNA BOCZNE
Rezygnacja z otworów w ścianach bocznych lub zastosowanie luksferów pozwoli usytuować budynek nawet 3 m od granicy. Dzięki temu możesz zbudować większy dom. Jeśli wybrany projekt mieści się na działce i chcesz zrezygnować z okien połaciowych w dachu, wykonaj okna w bocznych ścianach (zachowując minimalny stosunek powierzchni przeszkleń do powierzchni podłogi = 1/8).

6. DOPASUJ UKŁAD WNĘTRZ I ŚCIAN DZIAŁOWYCH
Wszystkie ścianki działowe można dowolnie przestawiać i modyfikować. Takie zmiany możesz ustalić z wykonawcą lub zwrócić się o pomoc do kierownika budowy, bez potrzeby przeróbek w projekcie. Wybierając projekt z małą ilością ścian nośnych, zyskujesz więcej możliwości aranżacji wnętrza.

7. DOSTOSUJ POM. GOSPODARCZE
Od rodzaju kotła zależy powierzchnia kotłowni i jej wyposażenie. Pomieszczenie na kocioł gazowy powinno zapewnić kubaturę min. 8 m3 lub 6,5 m3 dla kotła z zamknięta komorą spalania. Pom. gospodarcze z kotłem na paliwo stałe powinna zapewnić wygodę użytkowania pieca zgodnie z instrukcją oraz wydzielone miejsce do składowania paliwa. Dostosuj pomieszczenie gospodarcze zamawiając Pakiet Dostosowania Kotłowni.

8. ZAADAPTUJ PODDASZE
Niezależnie od tego, czy wybierasz dom parterowy czy z poddaszem, przestrzeń nad parterem jest w większym lub mniejszym stopniu do zagospodarowania. Jeśli podczas wyboru projektu nie masz planów na wykorzystanie poddasza, upewnij się, jaki strop ma dom parterowy i czy w przyszłości możesz wykonać schody, aby powiększyć powierzchnię użytkową domu.

9. DOPASUJ KOLORYSTYKĘ ORAZ MATERIAŁY ELEWACJI
Kolorystyka, materiały oraz technologia wykończenia elewacji jest dowolna. W Z500 możesz łatwo zmienić kolorystykę domu i dopasować kolory tynków, dachówki, stolarki – sprawdź proponowane rozwiązania i zapytaj architekta adaptującego o alternatywne materiały.

10. WPASUJ SIĘ NA WĄSKĄ DZIAŁKĘ
Przepisy budowlane pozwalają na lokalizację domu bliżej granic działki (niż standardowe 3m lub 4m) jeśli działka ma < 16m szerokości. Na takiej działce budynek ze ścianą bez otworów może zostać usytuowany nawet bezpośrednio w granicy z sąsiadem. Jeśli w ścianie występują otwory okienne lub drzwiowe budynek powinien być odsunięty od granicy min. 1,5m.

Podoba Ci się gotowy projekt domu, ale brakuje w nim garażu?

Pakiet Doklej Garaż to gotowy projekt przydomowego garażu za pomocą, którego projektant adaptujący łatwo i szybko połączy garaż z domem. Pakiet dostępny jest „od ręki”, występuje w kilku wersjach, a garaż możesz dołączyć tam, gdzie uznasz to za funkcjonalne.

CO ZAWIERA PAKIET DOKLEJ SOBIE GARAŻ?
W pakiecie otrzymujesz komplet rysunków technicznych oraz obliczenia statyczne konieczne do adaptacji i wybudowania garażu. Pakiet występuje w kilku opcjach, dzięki czemu dopasujesz wymiary oraz typ dachu do swoich potrzeb i charakteru budynku.

ILE OSZCZĘDZISZ?
Adaptacja jest prostsza i szybsza, dzięki temu kosztuje mniej. Zamawiając gotowy pakiet, nie musisz płacić dodatkowo za projektowanie garażu (w zależności od regionu są to ceny rzędu 700 -1500 zł). Dzięki pakietowi oszczędzasz 50% lub więcej, zyskując projekt domu z wybranym garażem w krótszym czasie.

ZOBACZ WSZYSTKIE GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z500!

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
cha
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem