WIOSENNA MAGIA PROMOCJI W Z500! AŻ 15% RABATU NA WSZYSTKIE GOTOWE PROJEKTY DOMÓW. POSPIESZ SIĘ I WYKORZYSTAJ SZANSĘ! PROMOCJA TRWA TYLKO DO 28.04.2019
AŻ 15% RABATU NA WSZYSTKIE GOTOWE PROJEKTY DOMÓW

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Przyjazny kredyt
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Czysta woda bez kamienia

Jeśli budujesz dom – nie zapominaj o wodzie. Twarda woda może szybko zniszczyć efekt, w który sporo zainwestowałeś. W krótkim czasie twoje nowe krany, sanitariaty i kabina prysznicowa pokryją się osadami, które nie tylko są trudne do usunięcia, ale też skracają żywotność sprzętów domowych mających kontakt z wodą.

Zacznij od zbadania wody

Czerpiąc wodę z sieci wodociągowej, możesz o jej twardość zapytać lokalnego dostawcę. Przedsiębiorstwa wodociągowe często umieszczają informacje o jakości dostarczanej przez nich wody na swoich stronach internetowych. Jeśli posiadasz wodę z własnego ujęcia, zbadaj ją najpierw w laboratorium np. Sanepidu pod kątem przydatności do spożycia. Samą twardość wody możesz zbadać sam za pomocą dostępnych na rynku testów paskowych lub kropelkowych. Twardość wody można podawać w kilku jednostkach. Najczęściej używane są stopnie niemieckie (°dH). W tej skali za wodę miękką można przyjąć wodę o twardości 3-7°dH. Woda średnio-twarda ma 8-14°dH, woda twarda 15-21°dH, a za wodę bardzo twardą uznaje się wodę powyżej 21°dH.

Kamień – wróg nr 1

Na twardość wody składają się rozpuszczone w niej sole, głównie wapnia i magnezu, które łatwo krystalizują. Dlatego im twardsza woda, im większe stężenie tych soli, tym więcej osadów z kamienia na armaturze i sanitariatach. Usuwanie tych osadów przy użyciu silnie działających środków czyszczących może spowodować uszkodzenie delikatnej warstwy chromu na armaturze oraz nieodwracalne odbarwienia. Sole wapnia i magnezu po podgrzaniu osadzają się w postaci kamienia kotłowego (np. w czajniku lub podgrzewaczu wody). To oznacza z czasem coraz wyższe rachunki za prąd i malejącą sprawność urządzeń grzewczych. Dzieje się tak, ponieważ kamień kotłowy bardzo dobrze izoluje ciepło. Dlatego zakamieniony czajnik, zużywając tyle samo prądu, będzie wolniej gotować wodę. Producenci kotłów grzewczych nie bez powodu często w warunkach gwarancji umieszczają wymóg zasilania kotła wodą zmiękczoną. Twarda woda wymaga stosowania większych ilości mydła i środków czyszczących ze względu na swoje wyższe napięcie powierzchniowe. Z kolei większe ilości detergentów mogą podrażniać i wysuszać skórę. Kamień zmniejsza wydajność płynów do prania, odkłada się nie tylko wewnątrz pralki, ale również na wypranych tkaninach, co sprawia, że są szorstkie w dotyku i szybciej się niszczą. Wreszcie twarda woda to dodatkowe wydatki na duże ilości środków czystości oraz naprawy sprzętów AGD spowodowanych kamieniem kotłowym.

Zmiękczacz wody najlepszy do walki z kamieniem

Optymalnym zabezpieczeniem Twojego nowo wybudowanego domu przed skutkami twardej wody będzie zamontowanie zmiękczacza wody. Urządzenie zawiera specjalne złoże, które, kiedy przepływa przez nie woda, wymienia jony wapnia i magnezu (powodujące twardość) na jony sodu. Możliwości jonowymienne złoża wyczerpują się po około kilkunastu dniach. Wtedy zmiękczacz musi się zregenerować, przepłukując złoże solanką. Urządzenie zawiera specjalny pojemnik na sól w tabletkach. Kiedy przychodzi moment regeneracji, nalewa do zbiornika z solą odpowiednią ilość wody, która w połączeniu z solą, tworzy solankę. Zmiękczacz wody jest automatycznym urządzeniem, które praktycznie nie wymaga żadnej obsługi. Wystarczy raz na kilka miesięcy dosypać soli tabletkowanej. Urządzenie zmiękcza wodę w czasie rzeczywistym.

Kiedy montować zmiękczacz wody?

Najlepiej jest montować zmiękczacz wody podczas prac wykończeniowych, np. razem z montażem urządzeń grzewczych. Jednak warto przewidzieć instalację zmiękczacza jeszcze na etapie projektowania. Montaż nie jest trudny, ale należy pamiętać, że urządzenie powinno być zainstalowane za wodomierzem, na głównym przyłączu wody zimnej do budynku, w pobliżu odpływu do kanalizacji i gniazdka do prądu. Zmiękczacz montuje się przed podgrzewaczem wody lub kotłem grzewczym.

Jaki zmiękczacz wody wybrać?

Zmiękczacz wody to inwestycja na lata. Dlatego warto wybrać sprawdzone marki, znane z solidności i cieszące się zaufaniem wśród użytkowników. Nie jest to produkt, na którym warto oszczędzać. Tanie, niskiej jakości produkty, mogą tylko stać się problemem, który będzie często powracał. Na co powinieneś zwrócić uwagę? Na niezawodność, niskie koszty eksploatacji, komfort użytkowania i dobrą obsługę serwisową. Na niezawodność zmiękczacza wody składają się solidna konstrukcja oraz wysoka jakość materiałów, z których jest zbudowany. Elektronika sterująca urządzeniem powinna opierać częstotliwość regeneracji nie tylko na zużyciu wody, ale także na wydajności soli. Zmiękczacz powinien być również wyposażony w funkcję oszczędnej regeneracji. Warto zainwestować w zmiękczacz, który ma większy otwór zbiornika na sól. To pomaga w dosypywaniu soli. Komfort użytkowania zwiększają również dodatkowe funkcje, np. alarm niskiego poziomu soli oraz automatycznie dobierany przez urządzenie poziom pojemności jonowymiennej. Dzięki temu urządzenie elastycznie dopasowuje się do zmian zużycia wody przez użytkownika, cały czas dążąc do jak najmniejszego zużycia wody i soli do regeneracji. Zawsze wybieraj renomowane firmy, które zapewniają pełną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną na terenie całego kraju.

Czy zmiękczacz wody się opłaca?

Tak. Jeśli jest to solidne, wysokiej jakości urządzenie z oszczędną regeneracją, ten zakup na pewno się zwróci w przeciągu kilku lat, a w dalszej perspektywie przyniesie same korzyści. Zmiękczacz wody w domu to do 60% mniej wydatków na środki czyszczące oraz o 10% niższe rachunki za prąd. Nie wspominając o oszczędności czasu na sprzątanie trudnych do usunięcia osadów z kamienia. To także zaoszczędzone wydatki na naprawy urządzeń, takich jak pralka, zmywarka, kocioł grzewczy oraz ich dłuższe działanie.

7 korzyści z używania zmiękczonej wody:

– Ochrona armatury, sanitariatów przed osadami z kamienia i ich przedłużona żywotność
– Do 60% mniej wydatków na środki czystości
– Niższe rachunki za prąd
– Dłuższe działanie urządzeń grzewczych i sprzętów AGD mających kontakt z wodą
– Krótsze i przyjemniejsze sprzątanie
– Zdrowa, miękka skóra bez podrażnień i lśniące włosy
– Miłe w dotyku tkaniny, zachowujące dłużej kolory

WIĘCEJ INFORMACJI O ZMIĘKCZACZACH ZNAJDZIESZ NA WWW.AQUAHOME.PL

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem